Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gdy Polacy grają jako zespół, można oglądać ich z zachwytem

Gdy Polacy grają jako zespół, można oglądać ich z zachwytem

Mimo że Polacy przegrali 1:3 z reprezentacją Rosji, na Półwyspie Apenińskim nie milką zachwyty nad poziomem spotkania. "Cóż za mecz", "Wielka siatkówka" - donoszą włoskie media i trudno im się dziwić, gdyż spotkanie stało na naprawdę wysokim poziomie.

„Rosja wygrała wielki mecz z Polakami, obie drużyny pokazały wspaniałą siatkówkę”, to jeden z nagłówków, który ukazał się na włoskich stronach tuż po spotkaniu.

Trener Włochów, Gian Paolo Montali, był zachwycony grą obu zespołów: – Doskonałe trzymanie taktyki, świetne obrony – mówił po meczu. Żartował nawet: – Ale przecież jutro jest kolejny dzień mistrzostw, mam nadzieję, że Polacy nie zagrają na tak wysokim poziomie.– Polacy są fizycznie lepsi, dlatego my musimy jutro zagrać lepiej taktycznie. Musimy być silniejsi, dominować, ale po tym, co zobaczyłem dzisiaj, wiem, że to będzie bardzo ciężki mecz. Polacy mają kąśliwą zagrywkę, bardzo trudną do przyjęcia – dodał włoski szkoleniowiec.

– Jutrzejszy mecz z Polakami będzie na pewno piękny, jestem tego pewien – mówił atakujący reprezentacji Włoch, Allessandro Fei. – Analizowaliśmy grę zawodników polskich, ale gdy Polacy grają jako zespół, gdy stanowią jedność, można tylko oglądać ich z zachwytem – dodaje Fei. – Jeden z polskich dziennikarzy powiedział mi, że Polacy są najsilniejszą drużyną na tych mistrzostwach. Odpowiedziałem na to: „zobaczymy jutro”.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved