Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Dalinu Myślenice przed sezonem

Siatkarki Dalinu Myślenice przed sezonem

fot. archiwum

Drużyna Dalinu Myślenice została ostatecznie skompletowana. Do drużyny sprowadzono dwie nowe siatkarki, Katarzynę Jarczewską i Katarzynę Ostrowską. Obie mają wypełnić lukę powstałą po odejściu Karoliny Kosek i Marty Wrzesińskiej.

Zgodnie z zapowiedziami menadżera myślenickiego zespołu, wzmocniona została także obsada trenerska. Drugim szkoleniowcem Dalinu został Leszek Knapik. Na swoich stanowiskach pozostali Jerzy Bicz (pierwszy trener) i Piotr Rabka (asystent). Paweł Wojtan, który z pierwszą drużyną pracował w ostatnich latach, poprowadzi trzecioligowy zespół rezerw.

Katarzyna Jarczewska (przyjmująca, 184 cm) przygodę z siatkówką rozpoczęła w 1990 roku, w czwartej klasie szkoły podstawowej. Jej macierzystym klubem jest MOSiR MOSM Tychy. Po kilku latach treningów i gier, zawodniczka rozpoczęła naukę w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Potem siatkarka broniła jeszcze barw Polonii Świdnica, Startu Łódź, Muszynianki Muszyna, Mazovii Rawa Mazowiecka i ponownie Startu. Z Łodzi trafiła do drużyny z Myślenic. Jarczewska ma zastąpić w ekipie Dalinu reprezentantkę Polski – Karolinę Kosek, która w przyszłym sezonie występować będzie w BKS Stal Bielsko-Biała. Głównymi atutami tej zawodniczki są zagrywka z wyskoku oraz mocny, kierunkowy atak.

Katarzyna Ostrowska (przyjmująca, 178 cm) zaczęła grać w siatkówkę w 1989 roku, jako uczennica klasy czwartej szkoły podstawowej. Jej pierwszym klubem był zespół Kusów w rodzinnym Szczecinie. W swojej karierze grała również w Chemiku Police i Piaście Szczecin.Trener Leszek Knapik występował przed laty na parkiecie jako rozgrywający Korony Kraków. Od 1990 roku pracował w Wiśle Kraków, trenując zespół juniorek. Współpracował także z trenerem pierwszej drużyny „Białej Gwiazdy” – Ryszardem Litwinem. W 2000 roku wziął rozbrat z siatkówką. Bardzo długo rozważał propozycję myślenickich działaczy. Ostatecznie postanowił jednak podjąć się pracy w Dalinie. Knapik prowadzi zajęcia głównie z rozgrywającymi, ale także pracuje z resztą siatkarek Dalinu, doskonaląc inne elementy siatkarskiego rzemiosła.

Obecnie zawodniczki Dalinu przebywają na obozie przygotowawczym w czeskim Ołomuńcu, gdzie zespół weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju. Później zespół uda się na zawody do Mielca.

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved