Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005 siatkarzy: Duże zmęczenie, ale forma wzrasta

ME 2005 siatkarzy: Duże zmęczenie, ale forma wzrasta

Polscy siatkarze, dzisiaj o 15:30, grają w Rzymie pierwszy mecz ME z Chorwacją. - Nasi zawodnicy są zmęczeni, ale waleczni - mówi Ryszard Bosek. - Przegraliśmy dwa mecze sparingowe z Czechami, ale w stosunku do Memoriału Wagnera, poprawiliśmy się we wszystkich elementach - dodaje Alojzy Świderek.

Po raz ostatni polscy siatkarze zdobyli medal na mistrzostwach Europy… 22 lata temu (srebro drużyny Huberta Wagnera). Potem ciągle obiecywali powrót z medalem, ale wracali z pustymi rękoma.

Polscy siatkarze w sobotę o 15.30 grają w Rzymie z Chorwacją, a w niedzielę z Rosją. Do półfinałów ME awansują po dwa zespoły z grup A i B. Pozostali rywale naszej drużyny to Włochy, Portugalia i Ukraina.– Za kadencji Wagnera, gdy grałem w reprezentacji, mistrzostwa Europy nie były imprezą najważniejszą – mówi Ryszard Bosek, trzykrotny wicemistrz Europy w siatkówce. – Jurek zawsze dawał wtedy odpocząć „starszyźnie” i wprowadzał do zespołu młodszych zawodników. My, gracze, oczywiście chcieliśmy zdobyć złoto, ale stale nam kogoś w składzie brakowało i wracaliśmy z mniej cennymi medalami.

– Jakie są szansę na medal drużyny Lozano? Odpadło mu czterech podstawowych graczy, 1/3 drużyny. Takiego ubytku łatwo załatać się nie da. Ale medal jest w zasięgu, pod warunkiem, że reprezentacja udowodni, że jest mocna. Bo dotąd więcej było na ten temat gadania niż potwierdzeń na boisku. Nasi zawodnicy są zmęczeni, ale waleczni.

– Podstawowa szóstka rozsypała się. Doszli jednak nowi zawodnicy i bardzo chcą grać. W życiu widziałem różne rzeczy, więc nie odbieram im szans. Mogą wygrać z każdym – dodaje Ryszaed Bosek.

To samo twierdzi Alojzy Świderek, drugi trener reprezentacji. On podobnie jak Raul Lozano wierzy w sukces. – Wszystkie analizy mówią, że gramy coraz lepiej. Przegraliśmy wprawdzie dwa mecze sparingowe z Czechami w Spale, ale w stosunku do meczów w Memoriale Huberta Wagnera poprawiliśmy się we wszystkich elementach gry – mówi Świderek.

źródło: rzeczpospolita.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved