Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: Belgradzkie mecze pierwszego dnia mistrzostw

ME 2005: Belgradzkie mecze pierwszego dnia mistrzostw

- Zagraliśmy na tyle na ile pozwalał nam przeciwnik - mówił Goran Vujevic o meczu z Hiszpanami. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa - cieszył się po meczu z Holendrami Marios Giourdas. - Myślimy juz o kolejnym spotkaniu - zapowiada Czech, Martin Lebl.

Ogólnie rzecz biorąc zagraliśmy na tyle na ile pozwalał nam przeciwnik, to nie był porywający mecz – mówi Goran Vujevic o meczu z Hiszpanami. – Myślę, że wykonaliśmy dzisiaj dobrą pracę – dodaje Samardzić. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa – mówił po meczu z Holendrami Marios Giourdas. – Myślimy już o kolejnym spotkaniu – zapowiada Czech, Martin Lebl.

Zakończyły się wszystkie spotkania pierwszego dnia Mistrzostw Europy w Belgradzie. A co o ich przebiegu sądzą sami zawodnicy?Zdobyliśmy w każdym secie 25 punktów bo tyle nam było potrzebne. Dobrze weszliśmy w ten turniej bo wiemy, że najważniejsze mecze przed nami – twierdzi Goran VujevićCzesi grają dobrą siatkówkę, momentami w meczu przeciwko Francuzom grali od nich lepiej, grają siatkówkę bardzo ryzykowną. Musimy pokazać w meczu z nimi to co potrafimy najlepszego, gdyż ten mecz może zadecydować o reprezentacji, która będzie grała w półfinale.

Myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę dzisiaj wygrywając 3:0. Czechy będą bardziej wymagającym przeciwnikiem od Hiszpanów. Jutrzejsze zwycięstwo bardziej nas ochroni i zbliży do półfinału. Nie chcemy wychodzić bardzo w przyszłość, ponieważ najważniejszy jest najbliższy mecz – mówi libero Serbii, Marko Samardzić.

Czesi przegrali z Francuzami, ale jutro jest nowy dzień, będą walczyć z nami więc musimy zagrać dużo lepiej niż dzisiaj – dodaje Novica Bjelica.

Martin LeblMecz z Francuzami był bardzo dobry, przegraliśmy, ale teraz myślimy już o kolejnym spotkaniu, z Serbami. Nie mogę nic obiecać, ale mogę zapewnić, że zagramy przeciwko Serbom dużo lepiej niż dzisiaj. Mam nadzieję ze atmosfera w hali będzie na prawdę dobra.

Oczekujemy, że na ten mecz przyjdzie więcej osób niż na spotkanie Serbia – Hiszpania. Nam pozostaje grac tak jak przeciwko Francji plus jeszcze 100%. Graliśmy z Francuzami dobrze, ale wiem, że możemy jeszcze lepiej – zapewnia Marek Novotny.

Hiszpan Rafael Pascual nie ma wątpliwości, kto był faworytem meczu Serbia – Hiszpania – Między nami i Serbami są niestety duże różnice w umiejętnościach. Graliśmy dobrze, ale drużyna Serbii była po prostu dużo lepsza od nas.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, tak najlepiej opisać dzisiaj reprezentację Grecji – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Często w pierwszych meczach turniejów wyniki nie układają się po myśli drużyn uważanych za faworytów. Nasza grupa nie jest łatwa. Cieszy nas ten rezultat, ale będziemy się starali grać jeszcze lepiej. Wierzę, że będziemy kontynuowali te dobrą passę w następnych meczach – powiedział po meczu z Holendrami Marios Giourdas.

Holendrzy na pewno nie są już tak mocni jak w przeszłości, prezentują się teraz dosyć średnio, a fakt, że już nie raz na przestrzeni lat z nimi zwyciężaliśmy bardzo nam pomógł. W drugim secie pozwoliliśmy się im rozegrać, nie ryzykowaliśmy już na zagrywce, dlatego przegraliśmy te dwie partie, gdy zaczęliśmy pewnie atakować nasza gra wyglądała już dużo lepiej i uważam, że to atak był właśnie naszym kluczem do sukcesu – dodał Antonios Tsakiropoulos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved