Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Żygadło: Zacznie się nasza dobra passa

Łukasz Żygadło: Zacznie się nasza dobra passa

- Od meczu z Chorwacją powinna zacząć się w mistrzostwach Europy nasza dobra passa - powiedział rozgrywający reprezentacji Polski Łukasz Żygadło. W ostatnich tygodniach, gdy pisało się i mówiło o przygotowaniach siatkarzy do mistrzostw Europy, jego nazwisko było chyba najczęściej wymieniane.

W reprezentacji zabrakło miejsca dla dwóch podstawowych rozgrywających Pawła Zagumnego i Andrzeja Stelmacha. Pierwszego wyeliminowała kontuzja, drugiego trener Raul Lozano nie powołał ze względów dyscyplinarnych.

– Przez cały mecz z Chorwacją grało mi się bardzo dobrze – powiedział Łukasz Żygadło. – Na pewno w czasie przygotowań musiałem zmienić trochę rozegranie, swój styl, ale to wszystko są niuanse. Najważniejsze, że tworzymy drużynę, która jest świadoma swoich umiejętności i wie, po co gra w mistrzostwach Europy. Musimy sobie pomagać. Atakujący mówią czego ode mnie oczekują, a ja staram się do nich dostosować.Kapitan reprezentacji Piotr Gruszka podkreślił, że za mecz z Chorwacją nie można mieć pretensji do Łukasza Żygadły. – Gdy jakaś akcja nie uda się, to nikt tego nie rozpamiętywuje, tylko myśli o następnych piłkach, jak je skończyć na naszą korzyść – powiedział Piotr Gruszka.

– Łukasz Żygadło zna doskonale tajniki siatkarskiego rzemiosła – mówi Marian Kardas, który był trenerem rozgrywającego reprezentacji w KP Polskiej Energii Sosnowiec. – Ma ogromne możliwości. Brakuje mu tylko charakteru przywódcy.

– On jest za delikatny i za łagodny – dodał Marian Kardas. – Rozgrywający jest typem szefa, takiego „skurczybyka”, choć na pewno lepsze byłoby bardziej dosadne określenie. On powinien mówić, jakie mają być akcje, a zawodnicy muszą to akceptować.

Mistrz olimpijski i świata, Ryszard Bosek, podkreśla, że wielkie imprezy kreują wielkich zawodników. – Łukasz Żygadło ma wszelkie dane, żeby zostać takim wielkim zawodnikiem – dodał Bosek, który podczas ME w Rzymie, występuje w roli komentatora telewizyjnego.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved