Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dąbrowa Górnicza: Rosjanki zwyciężczyniami turnieju

Dąbrowa Górnicza: Rosjanki zwyciężczyniami turnieju

W pierwszym meczu ostatniego dnia turnieju o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej, reprezentacja Bułgarii pokonała 3:2 Holandię. W meczu zamykającym turniej, Rosja pokonała Polskę 3:0. Rosjanki przypieczętowały w ten sposób swój sukces w turnieju. Polki natomiast, przegrywając dzisiaj 0:3, zajęły trzecie miejsce.

Bułgarki pokonały Holandię 3:2 po ciężkiej walce. Porażka Holenderek jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ich zwycięstwo na inaugurację z Rosją (3:2) i niezłą postawę w przegranym 1:3, wczorajszym meczu z Polską.

Faworytkami spotkania były Holenderki. Początek meczu zdawał się to potwierdzać. „Pomarańczowe” wygrały dwa pierwsze sety. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić Bułgarki. Doprowadziły do remisu w setach 2:2, więc o wszystkim miał zadecydować tie-break. Po ponad 130 minutach gry, Bułgarki rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść, gdyż rozbite w setach trzecim i czwartym Holenderki, w końcówce całkowicie oddały im inicjatywę.

Bułgaria – Holandia 3:2 (22:25, 20:25, 25:22, 25:22, 15:8)

W ostatnim meczu turnieju siatkarek o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej, Polska przegrała z Rosją 0:3. Rosjanki zdecydowanie lepiej radziły sobie w tym meczu. Wygrały dość pewnie, wygrywając tym samym cały turniej.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 5:5. Później nasze zawodniczki słabo grały w przyjęciu i nie potrafiły się przebić przez blok rywalek. Rosjanki szybko odskoczyły na 4 punkty, a Polki tylko raz zdołały dojść przeciwniczki na dwa punkty (18:20). Niestety przegrały seta do 21.

Drugą partię nasze zawodniczki rozpoczęły źle. Przed pierwszą przerwą techniczną przegrywały 6:8. Potem był remis 10:10, jednak Rosjanki szybko odskoczyły na 14:11. Polki, po wejściu na boisko Skowrońskiej, doszły rywalki na jeden punkt (18:19), ale później nastąpiła fatalna seria błędów naszego zespołu i siatkarki Niemczyka nie zdobyły już w tym secie punktu.

W trzecim, ostatnim secie, nasze zawodniczki nadal popełniały proste błędy, spowodowane głownie złym przyjęciem dobrych zagrywek Rosjanek. Przed pierwszą przerwą techniczną rywalki prowadziły 8:5, potem dołożyły kolejne trzy punkty (11:5). Na drugą przerwę techniczną Rosjanki schodziły prowadząc 16:12. W tym okresie gry nasze zawodniczki odrobiły kilka punktów, dzięki dobrej zagrywce Skowrońskiej. Po przerwie siatkarki trenera Niemczyka wyszły na prowadzenie 21:20. W tym okresie gry dobrze spisywała się Karolina Kosek. Potem gra toczyła się punkt za punkt, do stanu 23:23. Niestety dwie ostatnie piłki należały do Rosjanek.

Polska – Rosja 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

Polki rozpoczęły mecz w składzie: Bełcik, Glinka, Świeniewicz, Pycia, Liktoras, Przybysz, Zenik (libero)

– To spotkanie kosztowało nas dużo wysiłku. Czujemy w nogach przygotowania do mistrzostw Europy. Z Rosjankami musimy grać inaczej, jesteśmy jeszcze zbyt wolne. Na razie nie ma co robić tragedii. Myślę, że na mistrzostwach będzie wszystko dobrze – powiedziała po meczu Małgorzata Glinka.