Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: Grecja – Holandia 3:2

ME 2005: Grecja – Holandia 3:2

Mistrzostwa Europy 2005 rozpoczęte. Meczem inaugurującym tegoroczne mistrzostwa starego kontynentu, było spotkanie Greków z Holendarmi, wygrane przez Greków 3:2. Spotkanie odbyło się w hali "Arena". Cały mecz trwał półtorej godziny, a na trybunach zasiadło 550 widzów.

Mistrzostwa Europy 2005 rozpoczęte. Meczem inaugurującym tegoroczne mistrzostwa starego kontynentu, było spotkanie Greków z Holendrami, wygrane przez Greków 3:2. Spotkanie odbyło się w hali „Arena”. Cały mecz trwał półtorej godziny, a na trybunach zasiadło 550 widzów.

Grecy rozpoczęli spotkanie w składzie: Gkiourdas, Kournetas, Tsakiropoulos, Chatzantoniou, Roumeliotis N., Baev, Dimitriakopoulos(l).

Holendrzy wybiegli na parkiet w składzie: van Dijk, van Gendt, van Tarel, Kooistra, Klok, Horstink, Maan(l).

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Holendrów (4:1, 6:2) na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:4. Później powiększali tylko swoją przewagę odskakując Grekom na 7 a chwilę później nawet 11 punktów.

W ekipie Greków pojawili się boisku Kravarik, Pantaleon, Prousalis na wiele się to jednak zdało. Po drugiej partii najlepiej punktującym w drużynie „Pomarańczowych” był Robert Horstink (10 pkt, 45%skuteczności).

Od pierwszych piłek trzeciego seta na boisku trwała zacięta walka (4:4, 6:6). Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć z wynikiem. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:15 dla Greków. Po ciężkiej walce Holendrzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:23 i prowadzenia w meczu 2:1. w ekipie Holandii pojawił się po raz pierwszy na boisku Paulides.

Grecy nie grali blokiem, w trzech setach zdobyli zaledwie 2 punkty w tym elemencie (Holendrzy 5). Najlepiej punktującym po trzech partiach pozostaje Nikolas Roumeliotis, który ma na swoim koncie już 18 oczek.

Set czwarty rozpoczął się podobnie jak poprzedni od walki punkt za punkt. Grecy zmotywowani po przegranych dwóch partiach zdołali odskoczyć swoim rywalom na dwa punkty (8:6) Pantaleon zastępował na boisku Chatzantoniou, przy drugiej przerwie technicznej Grecy prowadzili pięcioma punktami, aby ostatecznie wygrać tego seta 25:21.

Pierwsze piłki tie-breaka należały do Greków, objęli oni prowadzenie 3:1. Przy zmianie stron boiska Holendrzy przegrywali już 3:8. Emocje sięgnęły zenitu, gdy Holendrzy zaczęli odrabiać straty (7:11) jednak nie byli w stanie odebrać zwycięstwa reprezentantom Grecji, którzy po zaciętym spotkaniu zwyciężyli 3:2.

Grecja – Holandia 3:2 (25:20, 15:25, 23:25, 25:21, 15:11)

Składy:

Grecja: Gkiourdas (13), Chatziantoniou (2), Kournetas (2), Tsakiropoulos (8), Roumeliotis N. (27), Baev (21), Dimitrakopoulos (libero), oraz Pantaleon (6), Kravarik (1), Prousalis

Holandia: van Gendt, van Dijk (17), Kooistra (14), Klok (6), Horstink (18), Bontje (7), Maan (libero) oraz van Tarel (1), Trommel (1), Paulides

Widzów w hali „Arena” : 550, czas: 1:30