Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: Francja – Czechy 3:0

ME 2005: Francja – Czechy 3:0

Drugie spotkanie grupy B mistrzostw starego kontynentu 2005 pomiędzy reprezentacjami Francji i Czech rozpoczęło się kilka minut po 17:30. Francuzi gładko pokonali Czechów 3:0 (25:23, 25:22, 25:20). Mecz trwał zaledwie 1 godzinę i 14 minut.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w składach:

Francja: Monneraye, Antiga, Castard, Granvorka, Le Marrec, Kieffer, Henno (l)

Czechy: Lebl, Novotny M., Novotny J., Rak, Novak, Zapletal, Habada (l)

Na zmianach podczas pierwszego seta pojawił się w ekipie trójkolorowych rozgrywający Pujol. Najlepiej punktował Kieffer (6pkt, 42% skuteczności).

W drugim secie nie zaszły żadne zmiany personalne jeśli chodzi o skład Francuzów, pojawili się za to na boisku w ekipie czeskiej, Stanek oraz Platenik. Francuzi dosyć pewnie kierowali poczynaniami swojego zespołu wygrywając tę partię 25:22 i obejmując prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu.

Od początku trzeciej partii trwała wyrównana walka. Francuzi jednak szybko odskoczyli rywalom na trzy punkty, przy pierwszej przerwie technicznej w tym secie prowadzili 8:5. Na tablicy wyników pojawił się wynik 16:9 dla trójkolorowych i coraz bliżej zwycięstwa w tym spotkaniu byli Francuzi. Kolejne akcje zwiększało tylko przewagę trójkolorowych i po gry schodzi oni z boiska jako drużyna zwycięska.

Najlepiej punktującym zawodnikiem został Francuz Ludovic Castard, który zdobył 14 punktów.

Po niedawnych porażkach Polaków z Czechami liczono na lepszą dyspozycję naszych południowych sąsiadów. To jednak dopiero pierwszy dzień mistrzostw…

Francja – Czechy 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Składy:

Francja: Monneraye (5), Antiga (5), Castard (14), Granvorka (11), Le Marrec (2), Kieffer (11), Henno (libero) oraz Pujol

Czechy: Lebl (11), Novotny M. (3), Novotny J. (6), Rak (13), Novak (4), Zapletal (3), Habada (libero) oraz Stokr (5), Stanek, Platenik (4)

Widzów: 1380, czas: 1:14