Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Koniec kariery zawodniczki Siarki Tarnobrzeg

Koniec kariery zawodniczki Siarki Tarnobrzeg

fot. archiwum

Niestety, kibice drugoligowej drużyny siatkarek tarnobrzeskiej Siarki nie zobaczą już w akcji swojej pupilki Agaty Zych. Zawodniczka została zmuszona do podjęcia decyzji o rezygnacji z wyczynowego uprawiania sportu. Bardzo to teraz przeżywa.

O tym, jak bardzo Agata była popularna wśród tarnobrzeskich kibiców, świadczyły choćby wyniki ubiegłorocznego plebiscytu na dziesięciu najpopularniejszych sportowców, którego została laureatką. Teraz zaczęła przygotowania do nowego sezonu z Siarką, ale szybko je przerwała.

 

Byłam na drugim treningu, kiedy moje kolano "wysiadło". Miałam z nim sporo kłopotów w poprzednim sezonie, robiłam altroskopię, ale wszystko na nic. Chrząstka stawowa w kolanie lewej nogi jest na tyle zniszczona, że z bólem serca, ale musiałam podjąć decyzję o zakończeniu kariery. Zdrowie jest przecież najważniejsze, a ja muszę chodzić o własnych siłach, a nie o kulach – powiedziała wyraźnie zmartwiona zawodniczka. 

W siatkówkę zaczęła grać w wielu 14 lat, jest wychowanką mieleckiej Stali, ale nie dane jej było zagrać w zespole seniorek mieleckiego klubu. Kiedy skończyła wiek juniorki, poszła na studia do Rzeszowa i grała tam w drugoligowym Zelmerze, z którego po roku gry przyszła do Siarki. Jej marzeniem był awans z tarnobrzeskim zespołem do pierwszej ligi. Nie udało się i już się nie uda.

 

Byłyśmy tego bliskie dwa razy – wspomina. – Dwa lata temu przegrałyśmy rywalizację z Dąbrową Górniczą. W finale play off przegrywałyśmy już 0:2, ale we własnej hali dwa razy pokonałyśmy rywalki i jechałyśmy na piąty mecz pełne nadziei. Niestety, do dziś nie wiem, co się stało, że to najważniejsze spotkanie przegrałyśmy praktycznie bez walki. W ubiegłym sezonie też mogłyśmy powalczyć, ale posypały się kontuzje i przegrałyśmy półfinał z Mysłowicami.

 

Ale Agata z siatkówką nie zrywa, bo zerwać nie może, jak sama mówi, jest skazana na ten sport. Jej mąż Jarosław jest zawodnikiem drugoligowego Orkana Nisko. Agata natomiast rozpoczęła szkolenie dziewcząt w Orkanie, które być może za rok zostaną zgłoszone do rozgrywek ligi młodziczek. Jest też nauczycielką wychowania fizycznego w niżańskim Liceum Ogólnokształcącym

źródło: echo-dnia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved