Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kadra przed Mistrzostwami Europy jest nastawiona pozytywnie

Kadra przed Mistrzostwami Europy jest nastawiona pozytywnie

Wczoraj nasi siatkarze odlecieli na mistrzostwa Europy do Rzymu. Na warszawskim lotnisku Okęcie żegnały ich tłumy wielbicielek. Uśmiechnięci podopieczni trenera Lozano cierpliwie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Szkoda, że nie było tak dziesięć lat temu, kiedy ja grałem w kadrze – żartował były reprezentant Polski, obecnie kierownik drużyny, Witold Roman.

Nastrój w ekipie jest znakomity. To dobrze, bo już od jutra Polacy rozpoczną walkę o medale ME.Piotr Gacek: Nie czuję się ani „zastępcą”, ani „następcą” Krzysztofa Ignaczaka. Jestem w kadrze od początku i po prostu pełnię swoją rolę libero. Sam, we własnym stylu i najlepiej, jak potrafię…

Łukasz Żygadło: Jesteśmy już naprawdę dobrze zgrani. Wydaje mi się, że koledzy uwierzyli, że potrafimy z Pawłem (Woickim – przyp. red.) rozgrywać na odpowiednim poziomie.

Paweł Woicki: Drugi rozgrywający? Takiej numeracji nie ma i trener nigdy jej nie stosował. Działamy z Łukaszem (Żygadło – przyp. red.) na równych zasadach. Raz jeden, raz drugi. Jestem w dobrej formie.

Dawid Murek: Jest zdrowie, więc wrócił mi dobry nastrój. Przez ładnych parę tygodni mięśnie brzucha… o tu z lewej, nieźle mi dokuczały. W zasadzie przy każdym gwałtowniejszym ruchu. Teraz już nic nie boli.

Mariusz Wlazły: Forma wraca. Być może akurat od soboty złapię najlepszą dyspozycję. W piątek mamy dwa treningi w Rzymie. Planu na całe mistrzostwa nie robimy. Spróbujemy wygrać każdy mecz.

W równie dobrym humorze na do Rzymu leci trener kadry, Raul Lozano. Argentyńczyk jest zadowolony z przygotowań do Mistrzostw Europy, podkreśla jednak, że była to długa, ciężka praca.

Do samego turnieju przygotowywaliśmy się przez cztery ostatnie miesiące. Nakreśliłem na ten okres bardzo precyzyjny plan, który wykonaliśmy w stu procentach. – mówi Lozano.

Mimo dobrego nastawienia trener Lozano nie chce niczego obiecywac polskim kibicom.

Ale tylko dlatego, że mam taką zasadę: nigdy niczego nie obiecuję. Natomiast wierzę, że będzie dobrze. Jesteśmy świetnie przygotowani i jedziemy walczyć o medal.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved