Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W piątek rozpoczyna się Memoriał Sławomira Wedera

W piątek rozpoczyna się Memoriał Sławomira Wedera

Meczem Chemika Bydgoszcz - gospodarzy - z GTPS Gorzów rozpocznie się w piątek Memoriał Sławomira Wedera, organizowany przez bydgoski klub. W tegorocznej edycji turnieju poświęconego jego pamięci oprócz gospodarzy i GTPS-u zagrają Moderator Avia Świdnik i Skra Bełchatów.

Meczem Delecty/Chemika Bydgoszcz z GTPS Gorzów rozpocznie się w piątek turniej, Memoriał Sławomira Wedera, organizowany przez bydgoski klub.

Sławek Weder zginął tragicznie 4 lata temu. Był jednym z podstawowych zawodników bydgoskiego klubu, z którym Chemik awansował pierwszy raz do serii B I ligi w 1993 roku.W tegorocznej edycji turnieju poświęconego jego pamięci oprócz gospodarzy i GTPS-u zagrają Moderator Hajnówka, Avia Świdnik i Skra Bełchatów.

Zaproszenie wystosowaliśmy do drugiego zespołu Skry – mówi wiceprezes Chemika Jerzy Winiarski. – Pierwszy skład jest na obozie w Zakopanem, ale możemy spodziewać się paru zawodników, którzy są w kręgu zainteresowań trenera kadry Rula Lozano. Myślę tu o Bartku Neroju, Robercie Milczarku.

Memoriał Wedera, na który kibice mają bezpłatny wstęp, będzie pierwszym poważnym sprawdzianem bydgoskich siatkarzy. – Nie traktujemy go w kategoriach prestiżowych, że musimy wygrać – wyjaśnia Krzysztof Wójcik, który w nowym sezonie oprócz roli libero będzie także drugim trenerem. – W pierwszym miesiącu przygotowań nie brali udziału Marcin Lubiejewski, który z kadrą B grał na Uniwersjadzie w Izmirze i Rafał Matusiak, który grał na plaży. Dopiero w październiku dołączą dwaj Australijczycy. Dlatego nie będziemy z pewnością jeszcze w stanie zagrać tak, jak w lidze.

Program turnieju:

Piątek 02.09 
godz. 14.00 Chemik – GTPS
godz. 15:30 Skra - Moderator
godz. 17:00 Avia – GTPS
godz. 18:30 Chemik - Moderator
godz. 20:00 Skra- Avia

sobota 03.09 
godz. 10:00 Moderator - GTPS
godz. 11:30 Chemik - Avia
godz. 13:00 Skra - GTPS
godz. 14:30 Avia - Moderator
godz. 16:30 Chemik - Skra

Wczoraj na konferencji prasowej dziennikarze mogli poznać trzech nowych zawodników Delecty. Oprócz Lubiejewskiego obecni byli Grzegorz Nowak i Tomasz Borczyński. Ten ostatni decyzją kolegów został wybrany nowym kapitanem. – To nobilitujące i zobowiązujące. Mam nadzieję, że podołam tej roli. Najważniejsza będzie atmosfera w zespole, bo dzięki niej łatwiej odnosi się zwycięstwa.

Celem zespołu jest awans do Polskiej Ligi Siatkówki, czyli serii „A”. – Mocno pracowaliśmy przez miniony miesiąc – mówi trener Paweł Blomberg. – W tym roku postanowiliśmy pojechać w góry, by mocnymi spacerami podnieść wydolność. Udało nam się też dzięki pomocy kierownictwa klubu kupić urządzenie mierzące siłę. Nie robimy więc nic „na czuja”, a zawodnicy sami mają dodatkową motywację, bo widzą, że kolega jest mocniejszy i widzą też wymiernie efekty swojej pracy.

Raz dziennie siatkarze Delecty trenują w Łuczniczce, gdzie rozgrywać będą mecze ligowe. Memoriał Wedera, o którym będziemy jeszcze pisać rozgrywany będzie jeszcze w hali klubowej przy ul. Glinki. Są szanse, że niektóre mecze ligowe kibice będą mogli obejrzeć w regionalnej telewizji. – Była propozycja ze stacji Tele5 – tłumaczy Jarosław Kowalkowski, prezes spółki Łuczniczka. – Rozmawialiśmy jednak z pełniącym obecnie obowiązki dyrektora ośrodka bydgoskiego Andrzejem Jeziorkiem i wyniki tych rozmów są bardzo pozytywne. Mamy szansę w określonym dniu mieć stałe pasmo, w którym prezentowany będzie zespół siatkarzy oraz koszykarzy Astorii.

źródło: moderatorvolley.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved