Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarski maraton w Ostrowcu

Siatkarski maraton w Ostrowcu

Wojciech Żaliński i Łukasz Ścisłowicz wygrali turniej o Puchar Prezydenta Ostrowca "Rawszczyzna 2005". Do imprezy zgłosiłio się aż 30 drużyn. Zagrali zawodnicy nie tylko z Ostrowca, ale również z Kielc, Buska-Zdrój i Skarżyska-Kamiennej.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem „brazylijskim”. Do finału awansowały po cztery najlepsze ekipy, które zagrały tym samym systemem.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy ze Skarżyska-Kamiennej, Wojciech Żaliński i Łukasz Ścisłowicz. W finale pokonali oni gładko parę Michał Lewicki/Tomasz Gos 21:12. Znacznie bardziej emocjonujący był mecz o trzecie miejsce. W finale pocieszenia Michał Kurkowski i Mariusz Nowaczek okazali się lepsi od Grzegorza Wojcieszka i Krzysztofa Wanata 21-19.Nie spodziewaliśmy się, że na turniej przyjedzie aż tyle drużyn – mówi sędzia główny turnieju, Mariusz Rokita. – Trzeba przyznać, że poziom był naprawdę wysoki. Do tego była świetna zabawa i jeszcze lepsza pogoda – dodał.

W sobotę natomiast rywalizowały dziewczęta. Nieobecność pierwszoligowych siatkarek AZS-u Ostrowiec sprawiła, że poziom był znacznie bardziej wyrównany. W finale para Katarzyna Nadziałek/Milena Piórek wygrała z Magdaleną Wiatrowską i Iwoną Nowak 2:0 (21-12, 21-14). Spotkanie o trzecie miejsce Monika Torek i Marta Świdrowska wygrały z Gabrielą Miernowską i Martą Cebulą 2:0 (21-6, 21-10).

źródło: szps.kielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved