Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przed ME: Trenerzy reprezentacji grupy B stawiają na Serbię

Przed ME: Trenerzy reprezentacji grupy B stawiają na Serbię

W Belgradzie już jutro rozpoczynają się pierwsze mecze fazy grupowej Mistrzostw Europy 2005. Najpierw zagrają Grecy z Holendrami (15:30), tuż po nich Francuzi z Czechami (18:00) a na samym końcu Serbowie z Hiszpanami (20:30).

Dziś w hali „Arena”, w której rozgrywane będą spotkania odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział trenerzy wszystkich sześciu państw grających w grupie B.

Trener reprezentacji Holandii, Harry Brokking, powiedział, że w jego opinii faworytem w tej grupie są gospodarze – Po Igrzyskach w Atenach duża część reprezentantów Holandii zrezygnowała z gry. Musiałem na nowo tworzyć zespół. Celem tej drużyny jest udział w Igrzyskach w Pekinie. Mistrzostwa Europy są bardzo ważne w nabieraniu doświadczenia przez moich zawodników. Mamy dobry, młody i utalentowany zespół, ale brakuje im doświadczenia. Jednakże mogę powiedzieć, że będzie dla mnie dużą niespodzianką, jeśli znajdziemy się w pierwszej trójce tej grupy – dodał.Trener Greków, Kostas Charitonidis wyraził swoją radość z ponownego przyjazdu do Belgradu (Grecy grali z Serbią w jednej grupie LŚ 2005 – przyp. red): Cieszę, że trafiliśmy do grupy w Belgradzie. Mój zespół zdaje sobie sprawę, że ta grupa jest silniejsza. Wciąż, naszym celem jest bycie w szóstce najlepszych drużyn w Europie.

Według selekcjonera Hiszpanii, Oscara Noville grupa belgradzka jest bardzo interesująca, a wszystkie zespoły silne – My zmieniliśmy trochę drużynę, a ja jako nowy trener, nie mam specjalnych. Zagramy najlepiej jak potrafimy – powiedział.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Czech również powtarzał, że grupa B jest bardziej wyrównana i każdy może walczyć z każdym jak równy z równym o dwa premiowane miejsca – Nie ma zbyt dużej różnicy między tymi sześcioma drużynami w Belgradzie, dlatego myślę, że wszystko jest możliwe. Ja osobiście bardzo się cieszę, że będziemy grać w tej pięknej hali „Arena” – uważa Tillie.

Francuzi, jak powiedział ich szkoleniowiec, Philippe Blain mają na tych mistrzostwach dwa cele – Wszyscy chcą zająć w najgorszym wypadku trzecie miejsce w grupie, żeby nie grać w kwalifikacjach do ME 2007. Drugim celem jest awans do półfinału. Nasza misja to zrealizować obydwa te cele. Cykl przygotowań do Olimpiady w Pekinie zaczął się w tym roku. Połowa mojej drużyny nigdy nie grała w Mistrzostwach Europy wcześniej, ale maja ogromne ambicje.

Trener gospodarzy, Ljubomir Travica, dodał: – Jak większość zespół, my również powoli zmieniamy drużynę. Wprowadzamy młodych zawodników. Drużyny, które mają doświadczenie to w tej chwili Czesi i Grecy. Ale jako gospodarz oczekujemy, ze uda nam się awansować do półfinału.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved