Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przed ME: Grecja – Holandia na inaugurację mistrzostw

Przed ME: Grecja – Holandia na inaugurację mistrzostw

Ostatni medal podczas Mistrzostw Europy, Grecy zdobyli w 1987 roku w Belgii. Zgodnie przyznają, że chcieliby, co najmniej powtórzyć ten sukces w tym roku. Już jutro o godzinie 15:30 w hali „Arena” meczem z reprezentacją Holandii zainaugurują XXIV Mistrzostwa Starego Kontynentu.

To jedne z najtrudniejszych zawodów, ponieważ biorą w nich udział najlepsze zespoły w Europie. Naszym podstawowym celem jest bycie w pierwszej szóstce, gdyż to zwolni nas z kwalifikacji do następnych ME. Wszystkie drużyny w naszej grupie są silne i dyspozycja danego dnia zadecyduje o tym, kto wygra mecz – mówi kapitan Greków, Marios Giourdas.

Zawodnik uważa, że pierwszym dużym wyzwaniem będzie pierwszy mecz przeciwko Holendrom – Ta drużyna nie ma już tego potencjału, co kilka lat wcześniej, ale ciągle jest zespołem dobrym. Gracze zawsze chcą wygrać, są wojownikami i powinniśmy nie ulegać ich presji w żadnym momencie. Mamy zawodników o lepszych warunkach, ale musimy być bardzo ostrożni, ponieważ równie dobrze możemy gładko przegrać.Andrej Kravarik uważa, że dla jego reprezentacji pierwszy mecz będzie najważniejszy. 34-letni zawodnik, jest gotowy do powiększania swoich sukcesów. Do niedawna zmagał się z uczuleniem po użądleniu osy, dziś w pełni sił mówi o tegorocznych ME.

Półfinał jest w naszym zasięgu, ale uważam, że pierwszy mecz będzie najważniejszy dla nas w osiągnięciu tego celu. Jedno jest pewne, możemy równie dobrze zakończyć fazę grupową z pięcioma zwycięstwami jak również możemy ją zakończyć z pięcioma porażkami. Wszystko jest możliwe, jak dobrze będziemy grali i jak bardzo będziemy wierzyli w sukces, od tego wszystko zależy. Jeśli chodzi o mecz przeciwko Holendrom, to uważam, że jesteśmy lepszym zespołem od nich i nie powinniśmy się ich obawiać – zakończył Kravarik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved