Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polska reprezentacja odleciała do Rzymu

Polska reprezentacja odleciała do Rzymu

Jako pierwszy do odprawy bagażowej ustawił się trener Raul Lozano, za nim Piotr Gruszka, Sebastian Świderski i reszta polskich siatkarzy, którzy w czwartkowe popołudnie odlecieli na mistrzostwa Europy w Rzymie. Stawkę zamykały potężne sylwetki drugiego trenera Alojzego Świderka i doktora Wiesława Maronia.

Co chwila do któregoś z reprezentantów podchodziły młodziutkie fanki siatkówki z prośbą o autograf lub wspólne zdjęcie. Wielkim powodzeniem cieszył się środkowy Arkadiusz Gołaś. Z okazji korzystali podróżni, którzy akurat w tym momencie znaleźli się w sali odpraw na Okęciu i fotografowali się z zawodnikami oraz trenerami.

Przed dwoma laty gdy odlatywaliśmy do Turcji na mistrzostwa Europy kobiet, to nikt nie mówił o złotym medalu – powiedział Alojzy Świderek, który był wówczas również drugim trenerem reprezentacji. – Nie chcę być tutaj jakimś prorokiem, ale uważam, że można walczyć o wszystko.Zdaniem nie tylko Alojzego Świderka „Bardzo ważne będą trzy pierwsze mecze mistrzostw, w których Polska zagra kolejno z Chorwacją, Rosją i Włochami. Jeżeli wygramy co najmniej dwa razy, to powinniśmy zajść wysoko.

Dla kapitana reprezentacji Piotra Gruszki będą to już czwarte mistrzostwa Europy.

Byłem raz szósty i dwa razy piąty – powiedział Piotr Gruszka. – Najwyższa pora poprawić te miejsca. Wykonaliśmy bardzo dużo pracy na zgrupowaniu w Spale. Nie zastanawiamy się nad możliwościami naszych rywali. Każdy mecz traktujemy poważnie i najważniejsze żebyśmy sami grali dobrze.

Po raz pierwszy w historii organizatorem mistrzostw Europy będą dwa kraje. Mecze grupy pierwszej (Włochy, Rosja, Polska, Ukraina, Chorwacja, Portugalia) rozegrane zostaną w Rzymie, a drugiej w Belgradzie (Serbia i Czarnogóra, Czechy, Grecja, Francja, Hiszpania, Holandia).

Rywalizacja w grupie pierwszej rozpocznie się w sobotę, w drugiej dzień wcześniej.

W piątek rano odleci do Belgradu kierownik reprezentacji Polski Piotr Boruch, który od piątku do niedzieli będzie filmować spotkania grupy drugiej.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved