Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Turniej w Dąbrowie Górniczej sprawdzianem przed ME

Turniej w Dąbrowie Górniczej sprawdzianem przed ME

Zdaniem trenera polskich kadry siatkarek Andrzeja Niemczyka rozpoczynający się w czwartek silnie obsadzony turniej o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej będzie dobrym polem doświadczalnym przed wrześniowymi mistrzostwami Europy w Chorwacji.

Pod znakiem zapytania stoi występ w turnieju ze względów zdrowotnych Kamili Frątczak, Małgorzaty Glinki i Marii Liktoras. Na wyniki badań czeka Agata Mróz.

Wszystkie zespoły (Rosja, Holandia, Bułgaria) to wymagający rywale. Bułgarki napsuły nam wiele krwi w barażach do mistrzostw świata. Gramy ostatnio dużo ważnych spotkań, ale do takiego cyklu trzeba się przyzwyczaić. Na pewnym poziomie, jaki osiągnęliśmy, tak jest. W przyszłym roku będą mistrzostwa świata i Grand Prix. Robimy wszystko tak, by szczyt formy zawodniczek przyszedł właśnie na mistrzostwa Europy. Wszystko wskazuje, że się to uda – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej trener Niemczyk.W kadrze na turniej jest 16-letnia Gabriela Wojtowicz. Pochodząca z Rzeszowa zawodniczka trenuje w sosnowieckiej SMS. To pierwsza w historii polskiej kadry dwumetrowa siatkarka. I z racji wieku… jeszcze rośnie.

Plany Niemczykowi krzyżuje w pewien sposób kontuzja czołowej środkowej reprezentacji.

Bardzo chciałabym zagrać w mistrzostwach Europy, ale zdrowie jest ważniejsze. Liczę się z tym, że na mistrzostwa nie pojadę. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach. Nie czuję się źle, ale nie wszystko jest w porządku – stwierdziła Agata Mróz.

Podopieczne trenera Niemczyka przygotowują się do mistrzostw Europy w Szczyrku. Do Chorwacji wyjadą 15 września przez Kraków i Wiedeń. Po turnieju w Dąbrowie Górniczej zagrają jeszcze sparingi z Holandią 4 września w Goczałkowicach, oraz z Bułgarią 6 września w Szczyrku, 7 w Goczałkowicach oraz 10 i 11 w Katowicach.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved