Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Irina Bajdiuk nie zagra w Gwardii

Irina Bajdiuk nie zagra w Gwardii

fot. archiwum

Najważniejszy transfer siatkarek Gwardii Wrocław nie dojdzie do skutku. Ukrainka Irina Bajdiuk nie podpisała kontraktu. Dla wrocławskich działaczy taki rozwój wypadków to prawdziwa katastrofa. W nowym sezonie w Gwardii zabraknie doświadczonej przyjmującej.

Dla wrocławskich działaczy taki rozwój wypadków to prawdziwa katastrofa. Wiadomo, że w nowym sezonie w Gwardii zabraknie doświadczonej przyjmującej. Po tym jak z klubem rozstały się Anna Barańska, Natalia Bamber i Joanna Kaczor, to właśnie klasowe środkowe – 35-letnia Bajdiuk i powracającą po kontuzji Katarzyna Mroczkowska – wraz z Małgorzatą Kupisz miały stanowić o sile wrocławskiego zespołu w nowym sezonie. Tak się jednak nie stanie.

Działacze uzgodnili warunki kontraktu z ukraińską siatkarką już na początku czerwca, a datę podpisania umowy ustalono na sierpień. Siatkarka rzeczywiście zjawiła się we Wrocławiu przed tygodniem, ale już po kilku dniach wyjechała z powrotem na Ukrainę.

Musiałam tak postąpić. Moja rodzina mnie potrzebuje – tłumaczy Bajdiuk, której mąż i sześcioletnia córka ulegli niedawno bardzo groźnemu wypadkowi samochodowemu i otarli się o śmierć.Bajdiuk zapowiadała, że nadchodzący sezon będzie dla niej ostatni, ale w tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że siatkarka już teraz zakończy karierę. – Przykro mi, że zawiodłam działaczy, że nie zarobię pieniędzy i że prawdopodobnie to już jest koniec mojej sportowej kariery – mówi Bajdiuk. – Chciałam zagrać we Wrocławiu, ale teraz moja rodzina jest dla mnie ważniejsza – tłumaczy siatkarka.

Wyjazd Bajdiuk stawia Gwardię w arcytrudnej sytuacji, szczególnie że do pełni sił wciąż nie wraca Katarzyna Mroczkowska. Siatkarka wciąż się rehabilituje, zaczęła też ćwiczenia na siłowni, ale o trenowaniu z zespołem nie ma nawet mowy. – Mroczkowska na pewno zagra w tym sezonie, ale czy w tym roku? Tego nie możemy być pewni – mówi kierownik zespołu Waldemar Sernecki. W tej sytuacji jedyną doświadczoną środkową w Gwardii będzie młodziutka Joanna Koprowska, która miejsce w pierwszym składzie Gwardii wywalczyła dopiero przed rokiem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved