Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani-Start: Kłopoty z rozegraniem

Budowlani-Start: Kłopoty z rozegraniem

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych-Startu rozegrały pierwszy sparing po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem. Ich przeciwniczkami była drużyna Legionovii. Zupełnie nowa drużyna zbudowana na Bałutach imponuje niemal w każdym elemencie gry oprócz rozegrania. Jeśli to się nie zmieni, nici z marzeń o ligowej czołówce.

W łódzkim zespole jako środkowe bloku zagrały dwie Ukrainki: Viktoria Szirina i Julia Szeluchina . Ta druga wystąpiła pierwszy raz po półtorarocznej przerwie macieżyńskiej. Braki w treningu były u niej widoczne, ale gdy mierząca 192 cm wzrostu zawodniczka skakała do bloku, w zasadzie nie było szans, żeby przeciwniczki przebiły się z atakiem. W tym elemencie skutecznie pomagała jej rodaczka Julia Gryciuk . Niewiele niższa skrzydłowa była zdecydowanie najlepsza na boisku. Tak w bloku, jak i atakując nie dawała szans młodym siatkarkom Legionovii. Nic dziwnego, skoro jeszcze w ubiegłym sezonie grała w najlepszym zespole Słowenii. Wczoraj obie Ukrainki podpisały z Budowlanymi-Start roczne kontrakty.

 

Świetnie wkomponowała się do drużyny druga skrzydłowa, pozyskana z AZS Białystok Joanna Bednarek . Na swoim dobrym poziomie zagrała – głównie w ataku – Anna Rudzka-Adamiak . Jak to możliwe, że mimo to łodzianki przegrały spotkanie z nie najmocniejszą Legionovią? 

Nie można jednak wygrywać bez rozgrywającej, a właśnie tak jest w Starcie. Po kontuzji, jaka przytrafiła się Swietłanie Riabko , klub rozpaczliwie poszukiwał zastępczyni. Tę rolę miała pełnić namówiona do gry na Bałutach Ewa Grądzka ze Skry Bełchatów. Nie można jednak w kilkanaście dni przekwalifikować libero na rozgrywającą. Grądzkiej dużo lepiej wychodziło odbieranie trudnych piłek niż podawanie do koleżanek.

 

Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych został jeszcze miesiąc – mówi Jacek Pasiński . – Przez ten czas Ewa będzie się zgrywać z koleżankami, a Swieta dochodzić do zdrowia.

 

Szczęście w nieszczęściu, że nasza rozgrywająca doznała kontuzji przed sezonem, a nie w trakcie – dodaje Wiktor Archutowski , menedżer zespołu. – To nam uświadomiło, że mamy braki na tej pozycji i musimy je uzupełnić .

 

Riabko ma rozpocząć treningi najpóźniej za dwa tygodnie. Jeżeli po kontuzji nie wróci do formy z ubiegłego sezonu, prysną marzenia o walce z czołówką ligi.

 

Budowlani-Start – Legionovia Legionowo 2:3

(25:15, 22:25, 17:25, 25:20, 17:25)

 

Budowlani-Start wystąpiły w składzie: Grądzka, Szirina, Bednarek, Rudzka-Adamiak, Szeluchina, Griecina oraz Głowacka, Związek, Gajda

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved