Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Żygadło: Nie jedziemy do Rzymu, żeby zająć piąte miejsce

Żygadło: Nie jedziemy do Rzymu, żeby zająć piąte miejsce

- Przed Łukaszem Żygadło otworzyła się ogromna szansa - mówi mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. - Oczywiście nie można budować swojej przyszłości na cudzym nieszczęsciu, ale nie ma jego winy w tym co się stało z Andrzejem Stelmachem i Pawłem Zagumnym.

Łukasz Żygadło, który od przyszłego sezonu będzie grać w Turcji, stał się dość niespodziewanie pierwszym rozgrywającym reprezentacji. – Łukasz ma dość dużo doświadczenia i zgrania – mówi dalej Ryszard Bosek. – Jest w stanie sprostać odpowiedzialności, jaka na nim obecnie spoczywa. Ma wszystkie cechy, żeby dorównać Pawłowi Zagumnemu.

Ryszard Bosek podkreślił, że dużo będzie zależało od zespołu – czy pomoże Łukaszowi czy nie. – On przyjmuje krytykę negatywną, zresztą sam doskonale wie co zrobił źle i nie koniecznie mu trzeba o tym mówić – dodał – To jest inteligentny i mądry człowiek. Chodzi o to, żeby nie manifestować niezadowolenia po nieudanej akcji rozgrywającego. On musi poczuć psychiczne dobrze. Krytyka ma być budująca.Mistrz olimpijski i świata dodał, że Łukasz Żygadło potrafi dobrze wykonywać zalecenia taktyczne, które zarządzi trener. Grał u mnie kiedy byłem trenerem reprezentacji i wiem o tym”.

Łukasz Żygadło podkreśla, że „nie jedziemy do Rzymu, żeby zająć piąte miejsce. W sporcie najważniejsi są zwycięzcy, a medal jest najcenniejszy”. Dodał on, że nie jest oraz nie czuje się nowicjuszem i jest w stanie dobrze grać.

Były gracz KP Polskiej Energii Sosnowiec był od początku w 22-osobowej kadrze trenera Raula Lozano. Najpierw jednak musiał wyleczyć nogę. Po powrocie do kadry podjął rywalizację z kolegami.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved