Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > G.Wagner: Stawiamy sobie za cel awans do PLS-u

G.Wagner: Stawiamy sobie za cel awans do PLS-u

fot. archiwum

- Stawiamy sobie za cel awans do Polskiej Ligi Siatkówki - mówi trener Jadaru Radom Grzegorz Wagner. - Zdaję sobie sprawę, że takie są też oczekiwania kibiców oraz kierownictwa klubu. Myślę, że transfery jakich dokonaliśmy upoważniają nas do stawiania takich zadań. Każdy przyjął to do wiadomości.

Stawiamy sobie za cel awans do Polskiej Ligi Siatkówki – mówi trener Jadaru Radom Grzegorz Wagner . – Zdaję sobie sprawę, że takie są też oczekiwania kibiców oraz kierownictwa klubu. Myślę, że transfery jakich dokonaliśmy upoważniają nas do stawiania takich zadań. Każdy przyjął to do wiadomości .

 

Zespół z Łukaszem Krukiem, Krzysztofami Niedzielą i Stańcem czy Grzegorzem Kokocińskim ma wszelkie dane, żeby po spadku Czarnych przywrócić w Radomiu siatkarską ekstraklasę. 

W kadrze jest trzynastu zawodników. – Kogoś będziemy musieli wypożyczyć do innego klubu – mówi trener Wagner. – Bardzo żałuję, że do protokołu nie można wpisać trzynastki. Wszyscy bardzo solidnie pracują. Kogo nie będzie w zespole zadecydują mecze kontrolne .

 

Przygotowania siatkarzy Jadaru odbywają się pełną parą. Jutro zespół jedzie na sparing do Bełchatowa. Sporo czasu spędzi na treningach w Spale. Gdy w Rzymie będą kończyć się mistrzostwa Europy radomianie grać będą w silnie obsadzonym w turnieju w Hajnówce.

 

Czy miejscowi kibice nie staną przed dylematem co wybrać – oglądać czołowe, ligowe drużyny, czy też polski zespół walczący o medale europejskiego czempionatu – pytamy Grzegorza Wagnera .

 

Chyba nikt nie będzie miał żalu, gdy mecze w Hajnówce trzeba będzie przekładać nawet na noc – mówi trener Wagner . – Mam nadzieję, że nasi będą walczyć o medale .

Grzegorz Wagner mocno podkreśla, że ostatnie wydarzenia w kadrze dobrze wpłyną na dyspozycję zespołu.

 

Zdaniem trenera Jadaru "grupa belgradzka jest bardziej wyrównana niż rzymska i tam można spodziewać się różnych rozstrzygnięć. W naszej chyba łatwiej będzie pokonać Włochy niż Rosję, ale jak mamy walczyć o medal, to trzeba umieć zwyciężać z każdym i nikogo nie bać się. " Podkreślił on, że warto też pamiętać o Portugalii.

 

Jeżeli chodzi o Łukasza Żygadłę , to oczywiście lepiej byłoby, żeby miejsce w zespole wywalczył on na boisku. Na pewno powinien on był dostać szansę wcześniej, choćby przed rokiem – powiedział Grzegorz Wagner . – Jeżeli Łukasz nie wykorzysta szansy teraz, to kiedy? On na pewno o tym wie.

 

Kadra Jadaru Radom :

 

rozgrywający : Kruk, Skrok,

atakujący : Niedziela, Staniec,

środkowi : Kokociński, Karzow, Prusakowski, Makaryk,

przyjmujący : Pęcherz, Wiktorowicz, Pawliński, Żaliński,

libero : Byliński

 

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved