Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dobre wieści z Ostrołęki

Dobre wieści z Ostrołęki

Ostatnie dni przyniosły dobre wiadomości dla kibiców siatkówki w Ostrołęce. Kadrę Netu wzmocnili nie tylko zawodnicy z Malborka i Mińska Maz., ale i stary dobry znajomy. Po rocznej przerwie do kadry drużyny wraca Andrzej Kubeł, jeden z najbardziej doświadczonych ostrołęckich siatkarzy.

Kubeł, wraz z Dariuszem Werpachowskim i Zbigniewem Obrębskim, występował w ubiegłym sezonie w Moderatorze Hajnówka, grającym w siatkarskiej serii B. – Andrzej zdecydował się na powrót do naszego zespołu – mówi prezes Netu, Stanisław Nowaczyk. – To doświadczony i uniwersalny zawodnik, który nie pęka na boisku. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach jest dobrym duchem drużyny.

Nadzieje w zawodniku pokłada też trener, Lucjan Łomacz. – Na pewno będzie wartościowym punktem zespołu. Co ważne, potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik. Takiego zawodnika nam brakowało. Powrót Kubła i pojawienie się nowych młodych graczy to znak, że zespół będzie się rozwijał – dodaje trener.Działacze przekonali też do pozostania w Ostrołęce zawodników, którzy przed przejściem do Netu grali w siatkówkę w Białymstoku. – W kadrze zostają zarówno Grzegorz Jasinowicz, jak i Wojciech Iwanowicz podkreśla prezes. – Do tego mamy dwóch perspektywicznych młodych zawodników – Łukasza Dudę z Malborka i Łukasza Tkacza z Mińska Maz. Wartość drużyny w porównaniu z ostatnim sezonem wzrosła. Jakie cele stawiamy przed zespołem? Liczymy na to, że zwycięstw będzie zdecydowanie więcej niż porażek. Na pewno stawiamy przed drużyną zdecydowanie wyższe cele niż przed rokiem, gdy broniliśmy się przed spadkiem.

Na pierwszą czwórkę liczy Lucjan Łomacz. – Cieszę się przede wszystkim z tego, że mam więcej ludzi na treningach. W takiej sytuacji można pracować ciężej. Przed poprzednim sezonem nie miałem takiego komfortu. Na każdego zawodnika trzeba było chuchać i dmuchać, gdyż jakakolwiek kontuzja mogła okazać się fatalna w skutkach dla zespołu. Młodzi zawodnicy, którzy do nas dołączyli, będą musieli udowodnić swoją przydatność do drużyny. Muszą się uczyć i jeśli efekty tej nauki będą widoczne, zagrają. Chcemy zakończyć rozgrywki w pierwszej czwórce. Do fazy play-off jeszcze pół roku. Za pół roku na pewno będziemy mądrzejsi i wtedy określimy dalsze cele – analizuje szkoleniowiec.

Być może we wrześniu, w hali przy ul. Traugutta, rozegrany zostanie dwudniowy turniej siatkarski. – Chcę zaprosić do Ostrołęki trzy zespoły na weekend. Mielibyśmy wtedy okazję rozegrać po dwa mecze każdego dnia. Byłby to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do sezonu – mówi Lucjan Łomacz.

W lidze grać będą nie tylko seniorzy (II liga). Jesienią walkę o ligowe punkty rozpoczną także drużyny z innych grup wiekowych, zgłoszone do rozgrywek ligowych przez ASPS Net Ostrołęka. Będą to drużyny kadetów, juniorów i juniorek. – Być może w lidze zagra również drużyna kadetek – informuje prezes Nowaczyk. Dodatkowo UKS Olimp Ostrołęka wystawi do rozgrywek zespół młodzików.

źródło: Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved