Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Olimpia Sulęcin: Co drugi mieszkaniec naszym kibicem

Olimpia Sulęcin: Co drugi mieszkaniec naszym kibicem

fot. archiwum

Drżyj I-ligowa konkurencjo! Siatkarze z Sulęcina wchodzą do gry i skromnie zapowiadają, że marzą tylko o utrzymaniu. Przed rokiem nabrali na to wszystkich II-ligowców. W minionym sezonie na decydujące mecze sulęcinian przychodziło nawet 1000 widzów.

Historia siatkówki w Sulęcinie zatacza coraz szersze kręgi. Drużyny na zapleczu ekstraklasy jeszcze w mieście nie było. Ale przed rokiem to samo mówiło się o zetknięciu Olimpii ze szczeblem II-ligowym. Trener Stanisław Szablewski łudził: – Na II ligę dla Sulęcina czekaliśmy dziesięć lat. Wreszcie się udało i zrobimy wszystko, żeby się tu utrzymać i osadzić na długo . Szkoleniowiec nie dotrzymał słowa… Związek Olimpii z II ligą trwał tylko sezon, bo konkurencja została w tyle i sulęcinianie awansowali do I ligi. – Nie szukajmy analogii – śmieje się Szablewski. – W zeszłym roku taki numer był możliwy i wiedziałem o tym jeszcze przed rozgrywkami. Teraz wstąpiliśmy w bardzo wysokie progi. Z pół Sulęcina by trzeba sprzedać, żebyśmy mogli je przekroczyć.

 

Trzon ekipy, która wywalczyła awans, niewiele się zmienił. Doszło pięciu solidnych siatkarzy. Kadrę wzmocnili: Artur Kulikowski, Michał Glinka (obaj z Maratonu Świnoujście), Kamil Żak i Emil Sekuła (Delic-Pol Norwid Częstochowa), a także rozgrywający Piotr Biliński (Chrobry Głogów). Największe osłabienie to brak Pawła Onoszki i Przemysława Kromulskiego , którzy wyjechali do Irlandii. – Podnieśliśmy naszą wartość zawodniczą. Każdy z nowych zawodników powinien pozytywnie wpływać na jakość naszej gry. Bardzo liczę na Michała Glinkę, to bardzo ambitny, dobrze ułożony zawodnik. Myślę, że Kulikowski i Sekuła także będą poważnymi wzmocnieniami i poprawią przyjęcie zagrywek – ocenił Stanisław Szablewski. 

Początki okresu przygotowawczego wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Remont obiektu, w którym Olimpia gra o punkty, sprawił, iż pierwsze sparingi toczyły się na obcych boiskach. W czwartek sulęcinianie ograli 4:0 sąsiadów z GTPS Gorzów. – Przebieg spotkania świadczy o tym, że jesteśmy na innym etapie przygotowań niż gorzowianie – tłumaczył Szablewski. Jego podopiecznych czekają jeszcze występy w dwóch turniejach, w Gorzowie i w Sulęcinie i kilka gier kontrolnych. Po tym przyjdzie czas na Puchar Polski. Inauguracja ligi nastąpi 21 września, Olimpia zmierzy się z Lotnikiem Mirosławiec.

 

W minionym sezonie na decydujące mecze sulęcińskich siatkarzy przychodziło po blisko 1000 widzów. – Co drugi mieszkaniec miasta jest naszym kibicem. I dla tych kibiców zagramy. Chcemy wykorzystać szansę, którą sobie wywalczyliśmy. Jestem dobrej myśli i wierzę, że utrzymamy się w lidze. Nie jest istotne, z kim będziemy bezpośrednio sąsiadować w tabeli i toczyć bój o utrzymanie. Najważniejsze, żeby na koniec sezonu mieć na koncie choćby jeden punkt więcej niż drużyna zajmująca miejsce w strefie spadkowej – zapowiada trener.

 

Budżet klubu – 250 tys. zł udaje się zamknąć dzięki pomocy Urzędu Miasta i gminy Sulęcin. Taka kwota nie rzuci na kolana I-ligowych przeciwników. Ale Szablewski przekonuje: – W zespole mamy ambitnych zawodników, w których zwycięża chęć samorealizacji. Oni się bawią siatkówką, a nie myślą tylko o pieniądzach.

 

Z trzech lubuskich ekip I-ligowych największe hity transferowe przygotował Orzeł Międzyrzecz. Jednak mało ważne, który zespół z naszego regionu będzie najwyżej. Są wartości ponad wszelkimi podziałami. Musimy zrobić wszystko, aby jedna lubuska drużyna zagrała w niedalekiej przyszłości w PLS. Mamy utalentowaną młodzież i aby się rozwijać, musimy znów nawiązać kontakt z czołówką. Powinno leżeć to w interesie całego naszego środowiska – twierdzi Stanisław Szablewski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved