Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kostaryka uzupełnia skład finalistek MŚ 2006 kobiet

Kostaryka uzupełnia skład finalistek MŚ 2006 kobiet

Wczoraj w Santo Domingo zakończył się ostatni turniej el. do MŚ'06 kobiet. Już przed jego zakończeniem awans wywalczyły Kuba i Dominikana. Wczoraj, ostatnimi finalistkami MŚ 2006 zostały zawodniczki Kostaryki, po wygraniu 3:0 z Gwatemalą. W meczu o prestiż, Kuba pokonała 3:0 Dominikanę.

Przynajmniej na dwa dni przed zakończeniem turnieju wiadomo było, że mecze ostatniego dnia przebiją zainteresowaniem wszystkie wcześniejsze spotkania. Grać miały ze sobą dwa najlepsze zespoły turnieju (Kuba i gospodynie – Dominikana). Dodatkowo, w drugim meczu (Gwatemala – Kostaryka) decydowały się losy trzeciego paszportu do japońskich finałów przyszłorocznych MŚ. Rzeczywiście – wczorajsze dwa mecze oglądało tylu widzów, ilu było na wszystkich poprzednich spotkaniach (około 4000 na meczu gospodyń i około 1400 – na meczu Kostaryki z Gwatemalą).

Kostaryka awansowała zasłużenie do japońskich finałów. Gwatemala udowodniła, że w konfrontacji w regionie, rywalki muszą już brać ją pod uwagę jako zespół o sporych umiejętnościach.

Zdecydowanie ciekawiej zapowiadał się mecz o prestiż – Kuby z Dominikaną. Gospodynie mocno zaatakowały w pierwszym secie. Przegrały po ładnej walce 27:29. Wtedy chyba uznały, że w tym dniu Kubanek nie pokonają. Dwa następne sety nie były już tak ciekawe jak pierwszy.

Santo Domingo – wyniki i tabela:

- 24 sierpnia:
Gwatemala - Jamajka 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 25:7)
Dominikana - Kostaryka 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

- 25 sierpnia:
Kuba - Jamajka 3:0 (25:10, 25:11, 25:14)
Dominikana - Gwatemala 3:0 (25:10, 25:12, 25:11)

- 26 sierpnia:
Kuba - Kostaryka 3:0 (25:7, 25:12, 25:20)
Dominikana - Jamajka 3:0 (25:10, 25:10, 25:15)

- 27 sierpnia:
Jamajka - Kostaryka 0:3 (17:25, 13:25, 25:27)
Kuba - Gwatemala 3:0 (25:12, 25:11, 25:12)

- 28 sierpnia:
Gwatemala - Kostaryka 0:3 (22:25, 15:25, 19:25)
Dominikana - Kuba 0:3 (27:29, 19:25, 18:25)

Skład finałów MŚ 2006 kobiet

Znanych jest już 21 z 24 uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata kobiet w Japonii. Ostatnio z turnieju kwalifikacyjnego dla strefy NORCECA, w Santo Domingo, awansowały już Kuba i Dominikana.

W Japonii zagra także reprezentacja Polski, która wygrała barażowy turniej strefy europejskiej w Warnie.

Wczoraj awans wywalczyły drużyny Brazylii i Peru, podczas turnieju w Cabo Firo. Kuba i Dominikana już przedwczoraj miały zapewniony awans z turnieju w Santo Domingo. Trzecią drużynę awansującą z turnieju w Santo Domingo poznaliśmy wczoraj – jest nią Kostaryka, po wygranej w bezpośrednim meczu z Gwatemalą.