Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klub szykuje nową halę, trener z zawodniczkami… formę

Klub szykuje nową halę, trener z zawodniczkami… formę

fot. archiwum

O tym po cichu mówiono, po zakończeniu sezonu 2004/05, teraz to już fakt - KS PIAST Szczecin przenosi się do hali Szczecińskiego Domu Sportu. Tymczasem zawodniczki w środę, jadą do Rewala. Zagrają tam też kolejne spotkania kontrolne - tym razem z Gedanią.

Tym samym powoli zespół rozstaje się z halą przy ulicy Świętoborzyców 40. Przez kilka kolejnych sezonów była ona miejscem pracy całego Piasta i właśnie tam siatkarki zapewniły sobie historyczny awans do Ligi Siatkówki Kobiet. Gorące podziękowania należą się przy tej okazji Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 35, za ich zaangażowanie, miłą atmosferę i doskonałą współpracę przez ostatnie lata – za świetne przygotowanie obiektu do treningów i meczów ligowych.

SDS – to hala sympatykom szczecińskiej siatkówki szczególnie bliska. Właśnie na parkiecie SDS-u swoje największe sukcesy odnosiły siatkarskie zespoły ze Szczecina, a mecze Stali Stocznia, a później Morza i Morza-Bałtyk przyciągały ogromną liczbę widzów. Kryzys siatkówki męskiej w Szczecinie zbiegł się w czasie z historycznym sukcesem zawodniczek Piasta, które wywalczyły awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jest zatem szansa, że trybuny SDS-u znowu po brzegi będą wypełniać fani siatkówki. Już wiadomo, że spotkania na nowej hali Piast rozgrywać będzie w soboty o godz. 18:00. Hala SDS-u posiada widownię stałą z 744 miejscami, ewentualnie zwiększoną o trybuny dostawne i krzesła na parkiecie. W ten sposób liczba miejsc zwiększa się do 1500.

Władze klubu szykują miejsce do rozgrywania meczów ligowych, natomiast siatkarki Piasta…szykują formę. Obecnie trenują dwa razy dziennie (przed i po południu). Już w najbliższą środę (31.08), po porannym treningu, czeka je wyjazd do nadmorskiego Rewala. Wyjazd ma być okazją do kolejnych spotkań kontrolnych stanowiących element przygotowania do rozgrywek ligowych.Plan najbliższych dni na obozie wygląda następująco:

czwartek - 2 treningi w Rewalu
piątek  - 1 trening
     - mecz sparingowy (5 setów) z Gedanią Gdańsk
      (hala w Dziwnowie)
sobota  - 1 trening
     - mecz sparingowy (5 setów) z Gedanią Gdańsk
      (hala w Rewalu)

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved