Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jakub Jarosz: „Z każdym jest szansa wygrać”

Jakub Jarosz: „Z każdym jest szansa wygrać”

Po fazie grupowej i play-offach, nasz przyjmujący - Jakub Jarosz, zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji najlepiej punktujących. To on poprowadził nasz zespół do tytułu Mistrzów Europy.

W Rydze uznany został najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju. Przed wylotem do Algieru mówił, że jedzie potwierdzić ten wybór. Kuba, jeszcze przed wylotem do Algierii, oceniał nasze medalowe szanse jako duże. Twierdził, że zawodnicy są dobrze przygotowani, a forma przyjdzie z czasem.

Te Mistrzostwa Świata są najlepszym odzwierciedleniem naszej formy. Wydaje się, że ma ona tendencję rosnącą. Podczas przygotowań nie była najwyższa, ale teraz jest chociaż ustabilizowana. Nasz wynik dopiero pokaże, jaka była forma.Czy jest szansa na medal?

Oczywiście, że tak. Potrafimy przecież wygrać z każdym. Na mistrzostwach konkurencja jest bardzo duża, przeciwnicy z najwyższej półki. Ale postaramy się, żeby zdobyć złoto, bo jak udało nam się w Europie, to teraz przychodzi kolej na złoty krążek z mistrzostw świata. (śmiech)

Mówisz o trudnych przeciwnikach – których obawiacie się najbardziej?

Jednym z faworytów są na pewno Włosi. Inne drużyny też pokazały, że należy się ich bać. Ale z każdym jest szansa wygrać, szczególnie w meczach o stawkę. Nie jesteśmy „leszczami” i jeżeli tylko szczęście będzie nam sprzyjać, damy radę i przywieziemy medal.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved