Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > 12-tka Rosji na ME 2005

12-tka Rosji na ME 2005

Pierwszy mecz w ramach tegorocznych Mistrzostw Europy, reprezentacja Rosji rozegra 3 września w Rzymie. Po ostatnim treningu, kończącym faze przygotowań do ME, trener Gajić ogłosił skład zespołu, który pojedzie na mistrzostwa.

Podczas ostatniego treningu zawodnicy najpierw ćwiczyli pod okiem Branislava Jovanova, byłego współpracownika i przyjaciela Gajića, odpowiadającego za przygotowanie fizyczne. Po półgodzinie dowództwo przejął Gajić. Zaczyna się ćwiczenie potrójnego bloku, potem podwójnego, szlifowanie techniki ataku. Kilka razy w ciągu treningu Gajić bierze czas. Gracze chwilę odpoczywają i wracają na boisko. Tworzy się wrażenie, że na parkiecie toczy się prawdziwy mecz. Tylko koszulki graczy są prawie suche. A przecież Gajić goni ich nie na żarty.

Pamiętacie, trzy miesiące temu, kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania, parkiet w Sali nie był wilgotny od potu, ale wręcz mokry! – mówi lekarz „sbornej” Władimir Kostiuczenkow. – Koszulki w ciągu treningu chłopcy zmieniali trzy – cztery razy. A teraz nabrali pięknej formy fizycznej. O zmęczeniu nie ma nawet mowy.Zoran Gajić na każdym treningu mówi: „Klucz do zwycięstwa to obrona i blok”. Myślę, że niepoślednią rolę odegra również szczęście. Zestaw uczestników jest bardzo wyrównany – twierdzi Werbow.

12-tka reprezentacji Rosji na ME:

Rozgrywający: Siergiej Makarow, Konstantin Uszakow,

Środkowi: Nikołaj Apalikow, Andriej Jegorczew, Aleksiej Kazakow,

Przyjmujący: Paweł Abramow, Władimir Melnik, Siergiej Tietiuchin, Taras Chtiej,

Atakujący: Siergiej Baranow, Semen Połtawski,

Libero: Aleksiej Werbow

Zobacz również:

Składy pozostałych drużyn na ME

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved