Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polacy w ćwierćfinale MŚ kadetów

Polacy w ćwierćfinale MŚ kadetów

Reprezentacja Polski kadetów, występujaca na Mistrzostwach Świata U-19 w Algierii, nie miała większych problemów z pokonaniem zespołu Egiptu. Zwycięstwo 3:0 dało naszym siatkarzom awans do ćwierćfinału imprezy. Awansowały też Argentyna, Iran i Rosja, dołączając do "czwórki" zwycięzców grup.

Reprezentacja Polski kadetów występujaca na Mistrzostwach Świata U-19 w Algierii nie miała większych problemów z pokonaniem zespołu Egiptu. Zwycięstwo 3:0 dało naszym siatkarzom awans do ćwierćfinału imprezy. Wcześniej w play-off do „ósemki” awansowały ekipy Argentyny, Iranu i Rosji. Są oczywiście w ćwierćfinałach także zwycięzcy grup: Słowacja, Brazylia, Włochy i Francja.

Bohaterem dzisiejszego meczu w drużynie polskiej, był zdobywca 23 punktów, Jakub Jarosz. Następny w kolejności punktujący w drużynie „biało-czerwonych”, Zbigniew Bartman, zdobył znacznie mniej, bo 13 „oczek”. Polacy praktycznie cały mecz zagrali wyjściową „szóstką”. Trener Zdzisław Gogol, tylko epizodycznie wprowadził Kamińskiego w drugim, a Sarneckiego w trzecim secie.

Zespół polski rozpoczął pierwszego seta dynamicznie, prezentując się zwłaszcza dobrze w ataku. Egipcjamie popełniali dużo błędów w przyjęciu i bloku, więc przewaga Polski szybko rosła, osiągając nawet 9 punktów. Ostatecznie wynik seta był 25:18 dla Polski.

W drugim secie Egipcjanie wyszli skoncentrowani – nastawieni na końcowy sukces. Gra była wyrównana. W końcowej grze na przewagi Polacy wykorzystali drugą piłkę setową – 27:25 dla Polski.

W trzecim secie Egipcjanie początkowo nie chcieli dać za wygraną. Polacy jednak dobrze grali na siatce – umiejętnie blokowali. Z gry blokiem i kontratakiem zespół polski zdobył sześć ze swoich pierwszych dziesięciu punktów. Taka postawa polskiej drużyny zniechęciła do dalszej twardej gry Egipcjan – set zakończył się wynikiem 25:25, a cały mecz – 3:0.

Polska – Egipt 3:0 (25:18, 27:25, 25:21)

Skład reprezentacji Polski:

Kaczmarek (1), Świechowski (5), Bartman (13), Jarosz (23), Janeczek (7), Kurek (8), Sufa (libero) oraz Kamiński (w drugim secie), Sarnecki (1, w trzecim secie)[line=200,center]Zwycięskie zespoły w grupach, już po zakończeniu rozgrywek grupowych miały prawo gry w ćwierćfinałach. Mecze które rozegrały dzisiaj, miały za zadanie ich klasyfikację przed losowaniem par ćwierćfinałowych. Dla drużyn z drugich i trzecich miejsc w grupach, dzisiejsze mecze były „grą o wszystko” – dawały prawo gry w ćwierćfinałach zwycięzcom.