Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > W Moskwie złoto dla Arvanity i Karadassiou

W Moskwie złoto dla Arvanity i Karadassiou

Greczynki, Vassiliki Arvanity i Vassiliki Karadassiou, wygrały moskiewski finałowy turniej mistrzostw Europy w "plażówce" - Nestea European Championship Tour 2005. W finale pokonały parę z Holandii - Rebecca Kadijk i Merel Mooren. Brąz zdobyły Niemki Pohl i Rau. Turniej rozgrywano w dniach 25-27 sierpnia.

Greczynki, Vassiliki Arvanity i Vassiliki Karadassiou, wygrały moskiewski finałowy turniej mistrzostw Europy w siatkówce plażowej – Nestea European Championship Tour 2005. W finale pokonały reprezentantki Holandii – Rebeccę Kadijk i Merel Mooren. Brązowy medal zdobyły Niemki, Pohl i Rau. Turniej rozgrywano w dniach 25-27 sierpnia.

Obok nagrody pieniężnej w wysokości ponad 20000 EUR, zwyciężczynie otrzymają od sponsora całego cyklu rozgrywek, firmy NESTEA, nagrody specjalne, za pierwszą pozycję w rankingu po czterech tegorocznych turniejach Nestea European Championship Tour 2005. Zwycięstwo w Moskwie wzbogaciło konto Greczynek w rankingu CEV o 200 punktów.W półfinale, para grecka pokonała mistrzynie Europy z 2003 roku – Niemki, Stephanie Pohl i Okkę Rau. W drugim półfinale, Holenderki wygrały z parą szwajcarską – Kuhn i Schwer.

W meczu finałowym, od pierwszego serwisu Greczynek, widać było, że nie jest im w stanie dorównać żadna para w Europie. Greczynki to doskonale dobrana para – świetnie serwująca Arvanity, wspierana jest przez znakomicie blokującą Karadassiou – to połączenie dające wymierne efekty.

– Obie Greczynki zagrały dzisiaj wspaniale w finałowym meczu – powiedziała po jego zakończeniu Rebecca Kadijk, ze „srebrnej” pary holenderskiej. – Po takim meczu jak dzisiejszy, każdy przegrany nusi zaakceptować tę prawdę, że przeciwniczki były lepsze i wygrały zasłużenie. Naprawdę nie miałyśmy szans – dodała Kadijk.

Nadzwyczaj szczęśliwe były po meczu greckie mistrzynie. – Rozegrałyśmy perfekcyjnie tę partię – rywalki były bez szans. Choć, szczerze mówiąc, byłam przygotowana na trzysetowy, trudny mecz – powiedziała uśmiechnięta Karadassiou.

Niemki Pohl i Rau wywalczyły brąz pokonując w dwóch setach duet szwajcarski.

Wyniki Nestea European Championship Final 2005, Moskwa[pre]

– 27 sierpnia:

– półfinały:

KUHN/SCHWER L. SUI – KADIJK/MOOREN NED

ARVANITY/KARADASSIOU GRE – POHL/RAU GER

2:0 (21:18, 21:14) 44 min

– mecz o 3. miejsce:

KUHN/SCHWER L. SUI – POHL/RAU GER

– Finał:

KADIJK/MOOREN NED – ARVANITY/KARADASSIOU GRE

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved