Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Przed ME: Dwunastka Italii

Przed ME: Dwunastka Italii

Syn znakomitego przed laty polskiego siatkarza Lecha Łasko - Michał, został powołany do reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy. - Michał grał dobrze w lidze nic też dziwnego, że znalazł uznanie w oczach szkoleniowców - mówi Wojciech Drzyzga.

Michał Łasko, syn znakomitego przed laty polskiego siatkarza – Lecha Łasko, został powołany do reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy.

– Michał grał dobrze w lidze nic też dziwnego, że znalazł uznanie w oczach włoskich szkoleniowców – powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. – Włosi liczą na jego umiejętności w ataku. Oni w tym roku mieli cały czas problemy z tym elementem gry.W składzie drużyny włoskiej nie ma m.in. słynnego mistrza zagrywki Andrei Sartorettiego. -Włosi wzięli kilku doświadczonych zawodników, podpartych młodzieżą – dodał Ryszard Bosek. – W ekipie znaleźli się najlepsi i ci, którzy nie skarżyli się na żadne dolegliwości. Było trochę problemów ze zdrowiem. Niezależnie od tego jaki mają skład, musimy z nimi wygrać chcąc być w czołowej czwórce. Oni liczą na finał, a tam przy własnej publiczności wszystko jest możliwe.

Na pozycji rozgrywającego zagra m.in. Giacomo Sintini, który w poprzednim sezonie grał razem w klubie z Sebastianem Świderskim. O tym zawodniku reprezentant Polski wypowiada się bardzo pochlebnie.

Reprezentacja Włoch na mistrzostwa Europy:

Michał Łasko, Matej Cernic, Alberto Cisolla, Mirko Corsano, Paolo Cozzi, Alessandro Fei, Luigi Mastrangelo, Alesasandro Paparoni, Cristian Savani, Giacomo Sintini, Luca Tencati, Valerio Vermiglio.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved