Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Piotr Gacek: Muszę opanować tremę

Piotr Gacek: Muszę opanować tremę

Siatkarz AZS-u Częstochowa jeszcze kilka tygodni temu nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że znajdzie się w składzie reprezentacji Polski, która już wkrótce wyjedzie na ME do Rzymu. „To dla mnie niezwykłe wyróżnienie, trener mi zaufał i nie mogę zawieść ani jego, ani kolegów” – mówi Piotr.

Siatkarz AZS-u Częstochowa jeszcze kilka tygodni temu nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że znajdzie się w składzie reprezentacji Polski, która już wkrótce wyjedzie na Mistrzostwa Europy do Rzymu. – To dla mnie niezwykłe wyróżnienie, trener mi zaufał i nie mogę zawieść ani jego, ani kolegów – mówi Piotr.

Zawodnik cieszy się, że trzy miesiące ciężkiej pracy nie poszły na marne, ale zdaje sobie sprawę, że będzie na nim spoczywała wielka odpowiedzialność. – Muszę opanować tremę. Wierzę, że pomogą mi w tym bardziej doświadczeni koledzy – twierdzi libero biało – czerwonych.Zadanie będzie tym trudniejsze, że Piotr Gacek ma niewielkie doświadczenie na arenie międzynarodowej – wystąpił w ośmiu spotkaniach Ligi Światowej, w tym tylko w sześciu w pełnym wymiarze…

Piotr Gacek podkreśla, że atmosfera w kadrze jest bardzo dobra, a to, co się wydarzyło w Olsztynie stanowi zamknięty rozdział i jest już niejako poza zawodnikami. – Nie ma żadnego podziału na starych i nowych, a trener dba o to, by przypadkiem nie było pęknięć w zespole – opowiada siatkarz. – Podczas treningów otrzymuję nie tylko instrukcje od trenerów, ale również koledzy doradzają mi, jak mam się ustawić na boisku – dodaje.

Siatkarz uważa, że chcąc grać dalej Polacy muszą pokonać przynajmniej jednego z grupowych rywali – Włochów lub Rosjan. – Byłoby super, gdybyśmy pokonali oba zespoły. Na pewno stać nas na grę w czołowej czwórce – ocenia.

Przez najbliższe dwa dni Piotr będzie odpoczywał i dał sobie słowo, że nie nawet nie wspomni o siatkówce. Razem z żoną chcą wyjechać za miasto, bo potem aż do połowy września nie będą mieli dla siebie zbyt wiele czasu.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved