Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Czterech Polaków we włoskiej Serie A

Arkadiusz Gołaś, Dawid Murek, Sebastian Świderski i Zbigniew Bartman będą od nowego sezonu grać w najsilniejszej lidze świata - włoskiej Serie A. O ile kontrakty tych trzech pierwszych siatkarzy nie były dla nikogo zaskoczeniem to podpisanie umowy o pracę przez tego ostatniego stało się pewnego rodzaju sensacją.

Arkadiusz Gołaś, Dawid Murek, Sebastian Świderski i Zbigniew Bartman będą od nowego sezonu grać w najsilniejszej lidze świata – włoskiej Serie A. O ile kontrakty tych trzech pierwszych siatkarzy nie były dla nikogo zaskoczeniem to podpisanie umowy o pracę przez tego ostatniego stało się pewnego rodzaju sensacją.

Zbigniew Bartman gra obecnie w Algierii w mistrzostwach świata kadetów, ale na początku sierpnia w okresie przygotowawczym do czempionatu był w Weronie na prezentacji drużyny.Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie – mówił przed odlotem do Oranu Bartman. – Odbyło się wszystko z wielką pompą. Przyszło wielu kibiców. Po prezentacji mieliśmy otwarty trening. Dostałem mocno w kość.

Mistrz Europy kadetów ćwiczył razem z Granvorką, Hernandezem, Howardem. Klub z Werony ma mocny skład.

Będę trzecim przyjmującym, trener liczy na moje zmiany – powiedział Zbigniew Bartman. – Nie boję się odpowiedzialności. Przed nami kierownictwo klubu stawia cel awansu do europejskich pucharów. Musimy zająć piąte miejsce. W poprzednim sezonie było szóste.

Bartman podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na trzeci. Zawodnik ten został pierwszym w historii siatkarzem, który zdobył złote medale mistrzostw Europy w hali i na plaży. Na początku kwietnia z reprezentacją kadetów (rocznik 1987 i młodsi) zdobył w Rydze złoty medal. 8 sierpnia 2004 roku razem z Michałem Kubiakiem wygrał w Mysłowicach mistrzostwa Europy do 18 lat w siatkówce plażowej. We wrześniu 2004 roku we włoskim Termini, razem z Michałem Kubiakiem, był drugi w mistrzostwach świata juniorów do 18 lat.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved