Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > AZS Olsztyn faworytem AMP w Katowicach

AZS Olsztyn faworytem AMP w Katowicach

Siatkarze PZU AZS Olsztyn zakończyli zgrupowanie w górach. Pierwszą przymiarką przed ligowymi rozgrywkami dla wicemistrzów Polski będą akademickie mistrzostwa Polski, które w niedzielę rozpoczynają się w Katowicach.

Siatkarze PZU AZS Olsztyn zakończyli zgrupowanie w górach. Pierwszą przymiarką przed ligowymi rozgrywkami dla wicemistrzów Polski będą akademickie mistrzostwa Polski, które w niedzielę rozpoczynają się w Katowicach.

Zespół PZU AZS przebywał w Szczyrku, gdzie dokończył zasadniczy etap przygotowań do sezonu, rozpoczęty tygodniowym pobytem w Zakopanem. W zakopiańskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich olsztyńscy siatkarze – podobnie jak przebywający tam siatkarze mistrza Polski Skry Bełchatów – musieli zwolnić miejsce… skoczkom narciarskim, którzy wystartują w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix na Wielkiej Krokwi.Dziś olsztyńska ekipa przenosi się ze Szczyrku do Katowic, gdzie od niedzieli do środy zagra w akademickich MP. W porównaniu z ubiegłym tygodniem, kiedy większość zawodników była w rozjazdach, kadra pierwszego zespołu rozrosła się do 14 zawodników. Z Uniwersjady w Izmirze wrócili trener Grzegorz Ryś oraz Michał Ruciak, Patryk Czarnowski i Marcin Możdżonek. Do drużyny dołączył także Marcin Nowak oraz trenujący w Spale z pierwszą reprezentacją rekonwalescenci: Paweł Papke i Michał Bąkiewicz. W zespole brakuje kontuzjowanego Pawła Zagumnego, Marka Siebecka (przebywa w Lipsku, gdzie jego żona wkrótce będzie rodzić) oraz reprezentantów na mistrzostwa Europy – Wojciech Grzyba i Piotra Gruszki.

Dobrze, że udało się nam zebrać w tak silnym składzie – mówi Grzegorz Ryś. – Katowickie mistrzostwa traktujemy jako wejście w grę, rozpoznanie bojem. Po raz pierwszy zagramy z nowym rozgrywającym Piotrkiem Lipińskim, na pewno obecność w turnieju zaznaczą Papke i Bąkiewicz.

Rywalami PZU AZS w grupie są zespoły AZS Częstochowa, Uniwersytetu Rzeszowskiego (oba mecze w niedzielę) oraz Politechniki Gliwice. W drugiej grupie grają: AZS Politechnika Warszawa, AZS Zielona Góra, AZS Opole i AZS Katowice.

W ubiegłym roku PZU AZS przegrał w finale z AZS Politechnika Warszawa 1:3.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved