Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Alojzy Świderek: Nie wyglądało to dobrze

Alojzy Świderek: Nie wyglądało to dobrze

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w piątek w Spale z Czechami 1:3 - Nie wyglądało to dobrze, choć piątkowy mecz był już lepszy niż czwartkowy - powiedział Alojzy Świderek.

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w piątek w Spale z Czechami 1:3.

Nie wyglądało to dobrze, choć piątkowy mecz był już lepszy niż czwartkowy (Polacy również przegrali 1:3 – przyp.red.) – powiedział drugi trener Alojzy Świderek.Słabo radziliśmy sobie zwłaszcza w ataku i to wcale nie dlatego, ze Łukasz Żygadło źle rozgrywał. Pewnie, że chłopak nie jest do końca zgrany z drużyną. Przecież wcześniej on wcale nie grał w kadrze. Ale inni zawodnicy muszą mieć do niego więcej zaufania. Przecież Paweł Zagumny też nie zawsze był precyzyjny – dodał asystent Raula Lozano.

Czesi są mocni fizycznie i świetnie poukładani taktycznie. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby awansowali nawet do finału ME – ocenił rywali Świderek.

W piątkowym spotkaniu z Czechami nie grał Piotr Gruszka, który został ojcem. – Po porannym treningu do Piotrka zadzwonił lekarz, który powiedział, że ma półtorej godziny na dojechanie do szpitala, w którym rodzi jego żona. Piotrek wsiadł w samochód i był przy narodzinach córeczki – mówił Świderek.

W rozpoczynających się 2 września mistrzostwach Europy nasi południowi sąsiedzi grać będą w grupie 2 w Belgradzie z Serbią i Czarnogórą, Francją, Grecją, Holandią i Hiszpanią.

Polacy swoje mecze będą rozgrywać w Rzymie. W skład grupy 1, oprócz naszej reprezentacji, wchodzą: Włosi, Rosjanie, Portugalczycy, Ukraińcy i Chorwaci. Awans do półfinałów uzyskają po dwie najlepsze drużyny z obu grup.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved