Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Wybrańcy przegrali z Chinami, Lozano nie tłumaczy się

Wybrańcy przegrali z Chinami, Lozano nie tłumaczy się

Wyłoniona przez Raula Lozano ekipa 12 siatkarzy, którzy wystąpią w zbliżających się mistrzostwach Europy, przegrała w poniedziałek, w Ostródzie, towarzyski mecz z Chinami 2:3. Niezbyt udany początek "kontrowersyjnej kadry" - Lozano jednak nie tłumaczy się ze swoich decyzji.


Wyłoniona przez Raula Lozano ekipa 12 siatkarzy, którzy wystąpią w zbliżających się mistrzostwach Europy, przegrała w poniedziałek, w Ostródzie, towarzyski mecz z Chinami 2:3. Niezbyt udany początek „kontrowersyjnej kadry” – Lozano jednak nie tłumaczy się ze swoich decyzji.

Polska – Chiny 2:3 (25:23, 25:27, 25:19, 22:25, 14:16)Polska: Murek, Pliński, Winiarski, Żygadło, Gołaś, Wlazły, Gacek (libero) oraz Grzyb

Pierwszy mecz towarzyski z Chińczykami zbiegł się w czasie z ogłoszeniem przez trenera kadry Raula Lozano składu na wrześniowe mistrzostwa Europy.

W drużynie na ME zabrakło kilku zawodników, którzy występowali w podstawowej szóstce w ostatnich imprezach międzynarodowych – eliminacjach MŚ i Lidze Światowej. Szkoleniowcy, pod kierunkiem Raula Lozano, na pozycję libero powołali Piotra Gacka, który zastąpi Krzysztofa Ignaczka. W reprezentacji zabrakło także miejsca dla rozgrywającego Andrzeja Stelmacha (zastąpi go Łukasz Żygadło) i środkowego Łukasza Kadziewicza (na tej pozycji zagra Daniel Pliński).

Po meczu w Ostródzie Lozano, tradycyjnie już, odmówił komentarza, co kierowało nim przy doborze poszczególnych zawodników. – Moich ustaleń nie tłumaczyłem nigdy. Mam taką zasadę, że ogłaszam skład i koniec. Za każdym razem podejmuję decyzję na podstawie aktualnej dyspozycji, techniki gry, formy mentalnej, dyscypliny i współpracy w grupie – powiedział argentyński szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Zapytany o powody braku w kadrze podstawowych do tej pory zawodników reprezentacji, stwierdził, że nie może tłumaczyć każdego przypadku z osobna, ponieważ musiałby wtedy odpowiadać na pytania dlaczego zdecydował się na konkretnych siatkarzy. Nieoficjalnie mówi się, że o braku w kadrze trzech wymienionych wyżej siatkarzy zdecydowały względy wychowawcze.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved