Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grali w Borkach, Suchym Borze i Wiecanowie

Grali w Borkach, Suchym Borze i Wiecanowie

Nie ma mocnych na duet juniorów Jadaru Radom Damian Słomka, Kamil Gutkowski. Po raz trzeci w tym sezonie okazali się najlepszą parą turnieju na Borkach. 14 par wzięło udział w drugim turnieju z cyklu Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej, rozgrywanym na boiskach w Suchym Borze.

Nie ma mocnych na duet juniorów Jadaru Radom Damian Słomka, Kamil Gutkowski. Po raz trzeci w tym sezonie okazali się najlepszą parą turnieju na Borkach.

Wytypowanie pewniaków do zwycięstwa w tegorocznym Grand Prix może z czasem okazać się dziecinną zabawą. Duet Słomka, Gutkowski już nieraz udowadniał, że drzemią w nich spore możliwości i za nic mają na ogół większe doświadczenie rywali. Prą wciąż do przodu, powiększając przewagę punktową nad rywalami.W sobotnim finałowym pojedynku ograli parę Daniel Górski, Piotr Skrok 2:0 (16:14, 15:8). Mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać. – Może nie jest to granie podobne do turnieju w World Tour Mazury Open w Starych Jabłonkach, ale na Borkach też jest na co popatrzeć – zauważył sędziujący mecze Andrzej Skorupa. Warto wspomnieć, że oprócz amatorów w Grand Prix gra kilku zawodników, którzy uprawiają siatkówkę wyczynowo. Należą oczywiście do nich również Słomka i Gutkowski.

Sporo emocji towarzyszyło pojedynkowi o miejsce trzecie. Para ze Skarżyska – Paweł Otwinowski, Grzegorz Wojcieszek – wygrała nieznacznie z duetem Roman Wanat, Krzysztof Jedynak 2:0 (15:13, 15:12). Jednosetowy pojedynek o piątą pozycję lepiej taktycznie rozegrali siatkarze z Jastrzębia Adrian Sorsa i Bartosz Czerwiak, ogrywając parę Jakub Sawiczyński, Przemysław Surmacz 21:19.

Klasyfikacja par: 1. Damian Słomka, Kamil Gutkowski – 100 pkt, 2. Daniel Górski, Piotr Skrok – 80 pkt, 3. Paweł Otwinowski, Grzegorz Wojcieszek – 60 pkt, 4. Roman Wanat, Krzysztof Jedynak – 40 pkt, 5. Adrian Sorsa, Bartosz Czerwiak – 20 pkt, 6. Jakub Sawiczyński, Przemysław Surmacz – 10 pkt.

Klasyfikacja indywidualna po czterech turniejach: 1. Kamil Gutkowski – 190 pkt, 2. Damian Słomka – 150 pkt, 3. Daniel Górski – 110 pkt, 4. Wojciech Żaliński, Marcin Kurzawa – 70 pkt, 5. Łukasz Ścisłowicz, Grzegorz Wojcieszek, Adrian Sorsa – 60 pkt, 6. Jakub Sawiczyński, Krzysztof Wanat – 50 pkt, 7. Roman Wanat, Maciej Wanat, Paweł Otwinowski – 30 pkt.[line=200,center]14 par wzięło udział w drugim turnieju z cyklu Grand Prix Opolszczyzny turnieju w siatkówce plażowej, rozgrywanego na boiskach w Suchym Borze. Najlepszy okazał się duet Maciej Domino – Jacek Piotrowski z Opola.

W finale pokonali 21:18 nysan Piotra i Pawła Chudych. Ta druga para ma jednak spore powody do radości, została bowiem liderem klasyfikacji generalnej. Na podium zmieścili się jeszcze koledzy finalistów z Nysy: Michał Nalborski i Grzegorz Malina. Następne zawody za tydzień.[line=200,center]Trzeci turniej z cyklu Grand Prix Lata 2005 rozegrali siatkarze w Wiecanowie k. Mogilna (kujawsko-pomorskie). Zwyciężyła para Karol Gorgoń i Tomasz Szefler, którzy w finale pokonali 2:0 (21:17, 21:14) Pawła Ciemnego i Artura Gumińskiego.

W spotkaniu o III miejsce w turnieju Błażej Borucki z Marcinem Duszyńskim wygrali z Dawidem Groblewskim i Janem Biednikiem 21:16. W zawodach wzięło udział 14 par z regionu.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved