Strona Główna > Aktualności > Simplus Cup: Drugi turniej, drugie zwycięstwo

Simplus Cup: Drugi turniej, drugie zwycięstwo

Dzisiejszy finał turnieju Simplus Cup 2005 w Łebie pokazał, że nie ma na razie lepszej i tak skutecznie grającej pary jak Asia Kuchczyńska i Ania Białobrzeska. Zawodniczki RT Trans Szczecin pewnie pokonały w finale łodzianki, Agnieszkę Wołoszyn i Magdalenę Blomberg 2:0.

Dzisiejszy finał turnieju Simplus Cup 2005 w Łebie pokazał, że nie ma na razie lepszej i tak skutecznie grającej pary jak Asia Kuchczyńska i Ania Białobrzeska. Zawodniczki RT Trans Szczecin pewnie pokonały w finale łodzianki, Agnieszkę Wołoszyn i Magdalenę Blomberg 2:0 w setach. To już ich drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach Simplus Cup 2005.

Dzisiejsze rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9:30 meczami o wejście do półfinału. Wkrótce po rozpoczęciu pierwszego spotkania pomiędzy Magdaleną Michoń-Szczytowicz i Dorotą Wojtczak (MMKS Dąbrowa Górnicza) a Yeleną Alekiną i Marią Starożenko z Kazachstanu, turniej został przerwany z powodu nagłej ulewy. Na szczęście przerwa nie była długa i zawody wznowiono. Ostatecznie lepsza okazała się para Michoń i Wojtczak i to ona uzupełniła listę półfinalistek. Trzeba przyznać, że zawodniczki z Kazachstanu robią w zawodach ciągłe postępy. W turnieju w Kołobrzegu dostały się co prawda do rundy głównej, ale odpadły już w pierwszych meczach. Tym razem zakończyły zawody dopiero na fazie finałowej.

Mecz pomiędzy parami Agnieszka Kucypera i Justyna Lademan (Tatarek Wrocław) a Ewą Kalinowską i Dorotą Wrzochol (Tatarek Wrocław) nie odbył się. Kontuzja kostki, której nabawiła się wczoraj Justyna Lademan wyeliminowała ambitną zawodniczkę z dalszej walki (w piątek mimo kontuzji zdecydowała się na dalsze rozgrywanie meczu). Niestety dalsza gra okazała się niemożliwa. W tej sytuacji do drugiego półfinału awansowały Ewa Kalinowska i Dorota Wrzochol.

W pierwszym półfinale spotkały się pary Kuchczyńska i Białobrzeska z Michoń-Szczytowicz i Wojtczak. Pierwszy set spotkania to walka punkt za punkt. Żadna ze stron nie osiągnęła wyraźnej przewagi i partia rozstrzygnęła się wynikiem 22:20 dla zawodniczek RT Trans Szczecin. W drugim secie obraz gry zasadniczo nie zmienił się, aż do zmiany stron boiska, po której Białobrzeska i Kuchczyńska odskoczyły na 18:12. Zwyciężczynie turnieju w Kołobrzegu utrzymały tą przewagę do końca seta i wygrały go 21:16, a całe spotkanie w setach 2:0.

Drugi półfinał to pojedynek par Kalinowska i Wrzochol z Wołoszyn i Blomberg. To już drugie spotkanie tych zawodniczek w turnieju Simplus Cup w Łebie. Pierwsze zakończyło się pewnym zwycięstwem łodzianek 2:0. Kalinowska i Wrzochol zaczęły mecz bardzo skoncentrowane, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszym secie, ale w drugim sprawiały wrażenie zagubionych. Często myliły się w odbiorze piłek i niepotrzebnie traciły punkty. W efekcie przegrały drugiego seta, a Wołoszyn i Blomberg mogły walczyć o wygraną w tie-breaku. Zawodniczki z Łodzi nie zmarnowały tej szansy, także wygrały tą partię, a cały mecz 2:1 w setach.

W walce o 3. miejsce spotkały się Kalinowska i Wrzochol z Michoń i Wojtczak. Zawodniczki z Wrocławia rozpoczęły mecz podobnie jak półfinał. Grały bardzo uważnie, starały się nie gubić punktów. W końcówce seta seria prostych będów Michoń i Wojtczak spowodowały, że ich przeciwniczki uzyskały wyraźną przewagę punktową i zakończyły partię wygraną 21:15. W drugiej odsłonie Kalinowska i Wrzochol grały wyraźnie słabiej. Przy stanie 12:9 dla Michoń i Wojtczak, zawodniczki Tatarka poprosiły o przerwę techniczną. Zdołały odrobić straty, lecz chociaż doprowadziły do gry na przewagi, przegrały seta 20:22. Rozstrzygnięcie meczu przyszło w końcówce tie-breaka, kiedy Michoń i Wojtczak uzyskały przewagę punktową. Przy stanie 10:13 Kalinowska i Wrzochol poprosiły o przerwę, ale przeciwniczki były tego dnia znacznie lepiej dysponowane i ostatecznie wygrały tie-breaka do 11. Cały mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 pary Michoń i Wojtczak z Dąbrowy Górniczej. Dziewczyny mogły już cieszyć się z 3. miejsca.

[photo=2721-1.jpg,left]Mecz finałowy to popis gry zawodniczek ze Szczecina w pierwszym secie. Białobrzeska i Kuchczyńska zdecydowanie prowadziły w nim przez cały czas z parą Blomberg i Wołoszyn. Set rozegrano w bardzo szybkim tempie i zakończył się miażdżącym zwycięstwem 21:12 triumfatorek z Kołobrzegu. Ani przez chwilę ich prowadzenie nie było zagrożone. Co ciekawe drugi set rozpoczął się od przewagi zawodniczek z Łodzi. Do stanu 3:0 Białobrzeska i Kuchczyńska nie miały pomysłu na skutecznie grające przeciwniczki. Udało się im jednak zmobilizować i doprowadziły do wyrównania 5:5, potem osiągnęły niewielką przewagę. Wzrosła ona w drugiej części seta, kiedy to szczecinianki prowadziły już 17:13. Przeciwniczki zniwelowały tą różnicę od stanu 17:15, ale zdołały pokonać doskonale dysponowanych tego dnia rywalek. Białobrzeska i Kuchczyńska wygrały seta 21:18, a cały mecz w setach 2:0 i zapewniły sobie drugie z rzędu zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet Simplus Cup 2005.[pre]Końcowa klasyfikacja w turnieju w Łebie:

1. Joanna Kuchczyńska i Anna Białobrzeska

2. Agnieszka Wołoszyn i Magdalena Blomberg

3. Magdalena Michoń-Szczytowicz i Dorota Wojtczak

4. Ewa Kalinowska i Dorota Wrzochol[/pre]Następny turniej w ramach Simplus Cup 2005 odbędzie się w Sopocie w dniach 28-30 lipca.

źródło: nieokreślone