Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Przygotowania PZU AZS Olsztyn do sezonu

Przygotowania PZU AZS Olsztyn do sezonu

Olsztyn, Zakopane, Szczyrk, Katowice to początkowe przystanki przygotowań siatkarzy PZU AZS do nadchodzącego sezonu. Sezonu, w którym olsztynianie chcą walczyć o mistrzostwo Polski. Przygotowanie nie będą łatwe, bowiem większość zawodników powoływana jest do reprezentacji Polski.

Olsztyn, Zakopane, Szczyrk, Katowice to początkowe przystanki przygotowań siatkarzy PZU AZS do nadchodzącego sezonu. Sezonu, w którym olsztynianie chcą walczyć o mistrzostwo Polski.

Pierwszy trening PZU AZS zaplanowano na 1 sierpnia w Kortowie, ale już dzisiaj można powiedzieć, że weźmie w nim udział nie więcej niż pięciu zawodników z pierwszego zespołu (Piotr Lipiński, Marcin Nowak, Paweł Kuciński oraz, być może, Michał Bąkiewicz i Paweł Papke), z którymi zajęcia poprowadzi drugi trener Stanisław Iwaniak. Resztę drużyny, w tym jej szkoleniowca Grzegorza Rysia, absorbują od jakiegoś czasu reprezentacyjne obowiązki.Kiedy wicemistrzowie Polski spotkają się w pełnym składzie? Zanosi się na to, że dopiero na trzy tygodnie przed inauguracją Polskiej Ligi Siatkówki, która nastąpi 15 października (w pierwszej kolejce PZU AZS zagra na wyjeździe z Gwardią Wrocław).

Jako pierwsi – prawdopodobnie po 21 sierpnia – dołączą do swoich kolegów z Olsztyna Michał Ruciak, Patryk Czarnowski i Marcin Możdżonek, którzy na razie przygotowują się pod okiem trenerów Rysia i Krzysztofa Felczaka do sierpniowej Uniwersjady w Turcji (10-21.08). W trakcie tej imprezy polscy siatkarze-studenci zmierzą się w grupie kolejno z: Danią (11 sierpnia, g. 13), Hongkongiem (12.08, g. 18), Meksykiem (13.08, g. 18), Japonią (14.08, g. 20) oraz Serbią i Czarnogórą (15.08, g. 18). Mniej więcej w tym samym czasie pierwsza reprezentacja – z trzema kolejnymi siatkarzami PZU AZS: Pawłem Zagumnym, Piotrem Gruszką i Wojciechem Grzybem – będzie trenować i grać w… Olsztynie. Okazją ku temu będzie trzeci Memoriał Huberta Wagnera (m.in. z udziałem Holandii i Chin), będący dla wybrańców trenera Raula Lozano ważnym etapem przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy w Rzymie i Belgradzie. I właśnie dopiero po zakończeniu ME (finał zostanie rozegrany 11 września), podczas których Polacy będą grali w stolicy Włoch, kadrowicze rozjadą się do swoich klubów. Tak więc po raz pierwszy PZU AZS zagra w najsilniejszym składzie najprawdopodobniej podczas turnieju w Częstochowie (22-24 września).

Wśród wymienionych do tej pory siatkarzy PZU AZS nie było Marka Siebecka, Macieja Alancewicza i Marcina Mierzejewskiego. Wyjaśnienie jest proste, choć trojakiego rodzaju. Siebeck w ostatni weekend lipca będzie walczył w składzie Niemiec o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Japonii. Jeśli Niemcy zajmą w Neapolu jedno z dwóch czołowych miejsc, Siebeck będzie mógł dołączyć do PZU AZS zaraz po 1 sierpnia. Ale może być i tak, że reprezentacyjne obowiązki zajmą olsztyńskiego przyjmującego także przez dwie trzecie sierpnia.

Co do dwóch pozostałych olsztynian, to Alancewicz miał kilkanaście dni temu operację kontuzjowanego barku i aktualnie przechodzi rehabilitację w Łodzi, natomiast Mierzejewski już niedługo powinien zacząć przygotowania do sezonu z… Gwardią Wrocław. – Wyraziliśmy zgodę na roczne wypożyczenie Marcina do Wrocławia, gdzie ma być on podstawowym libero. To spora szansa dla tego chłopaka – mówi dyrektor AZS UWM Bogusław Cieciórski. – Poprosimy Gwardię o jakiś ekwiwalent finansowy i sprawa będzie załatwiona.[pre]Najbliższe plany siatkarzy PZU AZS

* 1-15.08 – przygotowania w Olsztynie

* 16-25.08 – zgrupowanie w Zakopanem

* 26-28.08 – pobyt w Szczyrku

* 28-31.08 – Akademickie Mistrzostwa Polski w Katowicach

* 16-18.09 – towarzyski turniej w Rzeszowie z okazji

100-lecia Resovii (z udziałem gospodarzy, Skry Bełchatów,

PZU AZS i Mostostalu Kędzierzyn)

* 22-24.09 – turniej z okazji 60-lecia AZS Częstochowa

(gospodarze, Skra, PZU AZS, AZS Politechnika Warszawa)

* 25-30.09 – mini-zgrupowanie w Szczyrku

* 1-2.10 – turniej w Bełchatowie (m.in. Skra, PZU AZS,

AZS Częstochowa, Jastrzębie, Mostostal)

* 6-8.10 – Memoriał Prof. Wiktora Wawrzyczka, prawdopodobnie

w Mławie (PZU AZS, Skra, AZS Częstochowa, AZS Politechnika)

* 15.10 – inauguracja ekstraklasy[/pre]

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved