Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Niemiecko-szwajcarski finał

Niemiecko-szwajcarski finał

Oba półfinały turnieju World Tour w Starych Jabłonkach dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. W obu meczach kibice mieli okazję obejrzeć trzy sety i w obu przegrywali Brazylijczycy. W finale zagrają Dieckmann M.-Reckermann z parą Egger M.-Laciga M.

Oba półfinały turnieju World Tour w Starych Jabłonkach dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. W obu meczach kibice mieli okazję obejrzeć trzy sety i w obu przegrywali Brazylijczycy. W finale zagrają Dieckmann M.-Reckermann z parą Egger M.-Laciga M.

[photo=2717-1.jpg,right]W pierwszym półfinale Brazylijczycy Tande Ramos i Franco Neto zmierzyli się z niepokonanymi do tej pory szwajcarską parą Markus Egger – Martin Laciga. W przekroju całego meczu przewaga jaką zdołały uzyskać obie ekipy wynosiła maksymalnie 3 punkty. Precyzyjne ataki, doskonałe obrony pozwoliły kibicom na oglądanie długich i trzymajacych w napieciu akcji. O wyrównanym poziomie obu ekip świadczą liczne remisy, które pojawiały się na tablicy wyników. Najbardziej zacięty okazała się drugi set spotkania, który po walce na przewagi zakończyła się zwycięstwem brazylijskiej pary 24:22. Decydująca partia należała jednak do Szwajcarów. Martin Laciga i Markus Egger prowadzili już 5:3 i 8:5, lecz w każdym z przypadków Brazylijczycy szybko odrabiali straty (5:5, 8:8). Przy stanie 13:12 skuteczną obroną popisał sie Egger. Ten sam zawodnik zakończył całą akcje kiwką i tym samym wyprowadził swoją drużyne na dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie po zbiciu Lacigi Szwajcarzy zwyciężyli w secie 15:13 i w spotkaniu 2:1.[photo=2717-2.jpg,left]Martin Laciga wygrał już w swojej karierze pięć turniejów z cyklu World Tour grając w parze ze swoim bratem Paulem, ale dla Makusa Eggera będzie to szansa na pierwszy złoty medal na takiej imprezie. – Zaczęliśmy sezon od brązowego medalu w Chinach, ale od tamtej pory nasza forma nie była równa. Na tym turnieju gra wielu bardzo dobrych zawodników i to wielkie szczęście móc zagrać w finale – powiedział Markus Egger.

W finale Szwajcarzy zmierzą się z niemiecką parą Markus Dieckmann i Jonas Reckermann. Niemcy w półfinale pokonali mistrzów olimpijskich, Emanuela Rego i Ricardo Santosa. Spotkanie to było mniej wyrównane od pierwszego półfinału. W pierwszej partii przewaga mistrzów olimpijskich zaczęła uwidaczniać się od stanu 6:6. Po bloku i asie serwisowym Ricardo, Brazylijczycy osiągnęli 3 „oczka” przewagi i nie oddali jej już do końca odsłony.

[photo=2717-3.jpg,right]Po zmianie stron obraz spotkania uległ zasadniczej zmianie. Ton wydarzeniom na boisku zaczęli nadawać reprezentanci Niemiec, którzy pierwszą piłkę setową zdobyli przy stanie 20:14. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 21:16 na korzyść naszych zachodnich sąsiadów. Tie-break nie przyniósł licznie zgormadzonym widzom wielu emocji. Od stanu 5:3 przewaga Dieckmanna i Reckermanna zaczęła stopniowo rosnąć. Błędy Brazylijczyków i skuteczne kontrataki Niemców zadecydowały o końcowym zwycięstwie pary europejskiej.

Dieckmann i Reckermann, którzy w zeszłym roku w Starych Jabłonkach zajęli dopiero 17. miejsce, staną przed szansą na swój trzeci złoty medal World Tour. Poprzednie dwa zdobyli w ubiegłym roku w Berlinie i Rio de Janeiro.

Mecz o 3. miejsce i finał rozegrane zostaną w niedzielę.

[pre]Półfinały

Dieckmann M.-Reckermann GER – Emanuel-Ricardo BRA

2-1 (18-21, 21-16, 15-9)

Egger M.-Laciga M. SUI – Tande-Franco BRA

2-1 (21-19, 22-24, 15-13) [/pre]

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved