Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Emanuel Rego: Atmosfera w Polsce jest wspaniała

Emanuel Rego: Atmosfera w Polsce jest wspaniała

Emanuel Rego, który wraz z Ricardo zdobył mistrzostwo olimpijskie w Atenach, jest zachwycony atmosferą na trybunach w Polsce. - Polscy widzowie potrafią stworzyć wspaniałą imprezę, dopingują, śpiewają, a nawet tańczą. Czyli doskonale się bawią - mówi Brazylijczyk.

Emanuel Rego, który wraz z Ricardo zdobył mistrzostwo olimpijskie w Atenach, jest zachwycony atmosferą na trybunach w Polsce. – Polscy widzowie potrafią stworzyć wspaniałą imprezę, dopingują, śpiewają, a nawet tańczą. Czyli doskonale się bawią – mówi Brazylijczyk.

W zeszłym roku Emanuel Rego obiecał polskim kibicom, że wróci za rok. Słowa dotrzymał i w tym roku ponownie w parze z Ricardo walczy o zwycięstwo w Starych Jabłonkach. – Staram się nie puszczać słów na wiatr. Ale nie to jest najważniejsze. Zaskoczyła nas i urzekła atmosfera tamtych zawodów. To było coś wspaniałego. Równie cudownie jest jeszcze tylko w jednym miejscu, w austriackim Klagenfurcie. Uwielbiam taką atmosferę, tłumy kibiców, prośby o wspólne zdjęcia, autografy. Po zakończeniu turnieju wiedzieliśmy, że to nie będzie jedyny taki turniej w tym miejscu i postanowiliśmy, że jeśli się powtórzy, to na pewno przyjedziemy tu za rok. No i jesteśmy.Brazylia jest potęgą, jeśli chodzi o siatkówkę plażową. Czołówka rankingu FIVB zarówno mężczyzn jak i kobiet to przedstawiciele kraju kawy. Polakom daleko do tego poziomu, ale Emanuel Rego ma na to prostą receptę – Po prostu trzeba dużo trenować i jeszcze więcej grać. Poziom umiejętności rośnie razem z liczbą startów i częstotliwością gry z mocnymi rywalami, bo od nich można się nauczyć najwięcej. Wcale nie jest powiedziane, że tylko zawodnicy z tak zwanych ciepłych krajów muszą być najlepsi. Potwierdzają to sukcesy Szwajcarów, Niemców czy Norwegów.

W Starych Jabłonkach Brazylijczykom nie przeszkadza nawet kiepska pogoda – Musimy być przygotowani na każdą pogodę i dla nas deszcz czy chłód nie są żadną przeszkodą. A do tego miejsca czujemy szczególny sentyment i to nie tylko dlatego, że w ubiegłym roku wygraliśmy.

Miejmy nadzieję, że nawet jeśli Brazylijczycy nie będą co roku wygrywać w Starych Jabłonkach, to Mazury Open będą u nich stałym punktem w kalendarzu imprez siatkarskich.

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved