Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Emanuel i Ricardo grają dalej

Emanuel i Ricardo grają dalej

W meczu zeszłorocznych triumfatorów Emanuel-Ricardo z Australijską parą Schacht-Slack górą byli... sędziowie. Para rozstawiona w turnieju z nr 1. Marcio Araujo i Fabio de Jesus Magalhães wycofała się z turnieju z powodu kontuzji. W półfinałach zagrają dwie pary brazylijskie, Niemcy i Szwajcarzy.

W meczu zeszłorocznych triumfatorów Emanuel-Ricardo z Australijską parą Schacht-Slack górą byli… sędziowie. Para rozstawiona w turnieju z nr 1. Marcio Araujo i Fabio de Jesus Magalhães wycofała się z turnieju z powodu kontuzji. W półfinałach zagrają dwie pary brazylijskie, Niemcy i Szwajcarzy.

Pierwszy z planowanych meczów nie odbył się. Para rozstawiona w turnieju z nr 1. Marcio Araujo i Fabio de Jesus Magalhães wycofała się z turnieju z powodu kontuzji. Tym samym awans do najlepszej szóstki turnieju uzyskali ich rodacy, Tande i Franco. Ich przeciwnikami w walce o półfinał byli Niemcy Jonas Scheuerpflug i Markus Dieckmann. Brazylijczycy wygrali w dwóch setach, z których pierwszy był niezwykle zacięty i zakończył się wynikiem 27:25.Emocjonujące było spotkanie pomiędzy Emanuelem Rego i Ricardo Santosem a australijską parą Andrew Schacht – Joshua Slack. W pierwszym secie górą byli Brazylijczycy, którzy wygrali do 11. Drugi set do samego końca stał na wyrównanym poziomie. Australijska para uzyskała w drugiej części seta nieznaczną przewagę (18:16), jednak dwie kontrowersyjne decyzje sędziów na korzyść mistrzów olimpijskich doprowadziły do zwycięstwa w drugim secie i tym samym para Australijska odpadła z dalszych rozgrywek. Kibice, którzy przez cały mecz dopingowali par brazylijską, po dyskusyjnych decyzjach arbitrów zaczęli wspierać okrzykami Australijczyków. W walce o półfinał słynni Brazylijczycy zmierzyli się ze Szwajcarami Patrick Heuscher – Stefan Kobel. Zwycięstwo 2:1 nie przyszło im łatwo, ale awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

W Starych Jabłonkach po dwóch dniach opadów nareszcie na niebie zaczyna królować słońce. Kibiców jest coraz więcej i stale dojeżdżają nowi.[pre]Sobotnie wyniki turnieju w Starych Jabłonkach:

Przegrani zajmują miejsca 7-8

Emanuel-Ricardo BRA – Schacht-Slack AUS

2-0 (21-11, 21-19)

Tande-Franco BRA – Marcio Araujo-de Jesus Magalhães BRA

w.o.

Przegrani zajmują miejsca 5-6

Emanuel-Ricardo BRA – Heuscher-Kobel SUI

2-1 (22-20, 18-21, 15-9)

Tande-Franco BRA – Scheuerpflug-Dieckmann Ch. GER

2-0 (27-25, 21-16)[/pre]

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved