Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Poważna infekcja Petra Zapletala

Poważna infekcja Petra Zapletala

Rozgrywający reprezentacji Czech, a jednocześnie nowy nabytek kędzierzyńskiego Mostostalu - Petr Zapletal, cierpi na uporczywą infekcję wirusową, którą reprezentacja naszych południowych sąsiadów przywiozła najprawdopodobniej z Turcji.

Rozgrywający reprezentacji Czech, a jednocześnie nowy nabytek kędzierzyńskiego Mostostalu – Petr Zapletal, cierpi na uporczywą infekcję wirusową, którą reprezentacja naszych południowych sąsiadów przywiozła najprawdopodobniej z Turcji.

Tym samym pod znakiem zapytania stanął występ czeskiego reprezentanta w eliminacjach mistrzostw świata, które rozpoczną się za półtora tygodnia.Choroba Zapletala jest na tyle poważna, że nowy trener reprezentacji Czech, Francuz Laurent Tillie powołał w trybie awaryjnym drugiego rozgrywającego, Ondreja Boulę. Boula w ubiegłym sezonie grał w drugiej lidze francuskiej, w zespole Tuluzy. Poza rozgrywającym reszta zawodników jest mniej więcej w porządku, ale w tym tygodniu planowane są dodatkowe badania epidemiologiczne celem uzyskania ostatecznej pewności – tak poinformował dziennikarzy kierownik drużyny czeskiej Luboš Vašina.

W ubiegłym tygodniu na pełnych obrotach trenowała jedynie szóstka graczy, to jest Král, Pláteník, Habada, Hudeček, Marek Novotný i Novák, która nie uczestniczyła w tureckich meczach w ramach Ligi Europejskiej.

Pozostali chorzy gracze zaczęli w czwartek lekkie treningi na siłowni, a w piątek wszyscy (oprócz Zapletala) trenowali już w hali, ale na razie na dość wolnych obrotach, poinformował Vašina.

26 lipca reprezentacja naszych sąsiadów leci do Francji, gdzie w Le Cannet rozegra mecze z Holandią, Francją i Finlandią. Stawką są dwa miejsca na MŚ w Japonii.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved