Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Eliminacje Simplus Cup w Łebie

Eliminacje Simplus Cup w Łebie

W czwartek rozpoczęła się w Łebie II runda Simplus Cup 2005, Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet. Do turnieju eliminacyjnego zgłosiło się 12 par. W sobotę Gościem Specjalnym Turnieju Głównego Simplus Cup 2005 będzie Raul Lozano, trener siatkarskiej Reprezentacji Polski Mężczyzn.

W czwartek rozpoczęła się w Łebie II runda Simplus Cup 2005, Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet. Do turnieju eliminacyjnego zgłosiło się 12 par.

Pomimo niesprzyjającej pogody (porywisty wiatr, opady deszczu) ruszyły eliminacje do turnieju głównego Simplus Cup 2005 w Łebie.Grupy eliminacyjne Łeba 21.07.2005 – grubszym drukiem zespoły, które awansowały do turnieju finałowego.[pre]Grupa A

1. Marta Słodnik / Anna Podgórniak

2. Natalia Nuszel / Joanna Pomykacz

3. Alicja Rodziewicz / Aleksandra Mac

Grupa B

1. Ilona Zielińska / Katarzyna Wawrzyniak

2. Luisa Niemc / Paulina Frankowska

3. Jelena Alekina / Marina Starożenko;

Grupa C

1. Anna Turska / Maria Król

2. Karina Antosik / Sandra Lüftner

3. Tonya Pimenva / Olga Dyacaenko

Grupa D

1. Aleksandra Theis / Iga Klinowska

2. Karolina Sowała / Karolina Michałkiewicz

3. Agnieszka Chojnacka / Olga Chojnacka[/pre]W trakcie eliminacji kontuzji nabawiła się Iga Klinowska. Odnowił się jej uraz lewego kolana. W turnieju w Łebie już nie zagra.

W sobotę (23.07) Gościem Specjalnym Simplus Cup 2005 będzie Raul Lozano, trener siatkarskiej Reprezentacji Polski Mężczyzn.

[photo=2695-2.jpg,left] Cykl turniejów nadmorskich SIMPLUS CUP 2005 Mistrzostw Polski Siatkówki Plażowej Kobiet to turnieje najwyższej rangi, jaką nadaje im Polski Związek Piłki Siatkowej. W turniejach uczestniczą zawodniczki sklasyfikowane w rankingu PZPS, ale również amatorki, które mogą zgłosić się na plaży, ponieważ zawody mają charakter otwarty. W każdym z miast turniej eliminacyjny rozgrywany będzie w czwartek. Runda główna planowana jest na każdy piątek i sobotę dla 16 drużyn, tj. 8 drużyn, które wejdą z eliminacji i 8 drużyn z rankingu PZPS. Zawodniczki zdobywają punkty rankingowe oraz część płatnej puli nagród.

W turnieju głównym zagrają również najlepsze polskie pary:[pre]Kucypera / Lademan

Michoń-Szczytowicz / Wojtczak

Kalinowska / Wrzochol

Białobrzeska / Kuchczyńska

Sobolewska / Gosko

Wołoszyn / Blomberg

Ciesielska / Staszak-Staszków

Goździewicz / Wardzińska[/pre][photo=2695-1.jpg,right]W przerwie pomiędzy oficjalnymi meczami można skorzystać z uwag i wskazówek jednej z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek w tej dyscyplinie, Ewy Kalinowskiej. Pokazuje ona, jak szybko i co najważniejsze skutecznie można opanować zagrywkę, atak i odbiór.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved