Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Z awansu cieszą się wszyscy

Z awansu cieszą się wszyscy

Polscy siatkarze awansowali do finałów Mistrzostw Świata. Radość z awansu jest ogromna, co podkreślają w swoich wypowiedziach zarówno zawodnicy, jak i znane osobistości polskiej siatkówki. A naszym siatkarzem kibicował również trener żeńskiej reprezentacji, Andrzej Niemczyk.

Polscy siatkarze awansowali do finałów Mistrzostw Świata. Radość z awansu jest ogromna, co podkreślają w swoich wypowiedziach zarówno zawodnicy, jak i znane osobistości polskiej siatkówki. A naszym siatkarzem kibicował również trener żeńskiej reprezentacji, Andrzej Niemczyk.

Przede wszystkim cieszę się, że wywalczyliśmy awans – powiedział rozgrywający polskiej reprezentacji siatkarzy Paweł Zagumny. – Nie przejmuję się krytyką – dodał, odnosząc się do komentarzy po przegranym meczu z Serbią i Czarnogórą w półfinale Ligi Światowej – Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie narzekał na moją grę, więc podchodzę do tego z dużym spokojem.W opinii wielu obserwatorów Zagumny rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Zawodnik przyznaje, że ma w tym swój udział nowy trener reprezentacji.

Na pewno dużo się zmieniło od czasu, kiedy naszym trenerem został Raul Lozano. Zupełnie inaczej wyglądają teraz treningi. Teraz wszystko jest bardziej poukładane, nie ma „samowolki”, tylko więcej myślenia i to mi bardzo odpowiada.

Mecz z Bułgarią był najważniejszy w sezonie, ale naprawdę nie odczuwaliśmy przed nim żadnego strachu. Chcieliśmy po prostu wygrać i awansować na MŚ już w sobotę – powiedział Arkadiusz Gołaś.

Jest sukces, ale wiem, że czeka nas praca, ja np. muszę poćwiczyć zagrywkę. Wtedy będę mógł podczas gry częściej ryzykować i serwować bardzo mocno. Trener zawsze pozwala na to kilku zawodnikom i ja zwykle jestem w tej grupie. Gram w lidze włoskiej, tam nie czuję żadnej presji, więc zagrywam agresywnie. W kadrze też tak chcę, ale kiedy uderzanie z całej siły nie wychodzi, to przechodzimy na zagrywkę stacjonarną, a ta nie jest już tak groźna – tłumaczy polski środkowy.

Trochę zaskoczyło mnie tak łatwe zwycięstwo Polaków nad Bułgarami – stwierdził trener Igor PrielożnyBaliśmy się, ale okazało się, że nie taki diabeł straszny.

Na razie Raul Lozano realizuje postawione przed nim zadania i jeśli drużyna zajmie miejsce w czołowej czwórce mistrzostw Europy, to sezon będzie bardzo udany – ocenia szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla – Jestem przekonany, że stać nas na wywalczenie medalu.

W Lidze Światowej pokazaliśmy światu dwóch atakujących. Z tą pozycją były ostatnio w kadrze problemy, a teraz Grzesiek Szamański świetnie uzupełnia Mariusza Wlazłego. No i rywale nie mają jeszcze rozpracowanych naszych atakujących, co jest dużym plusem – mówi Prielożny, który w 2004 roku był drugim trenerem kadry narodowej.

Cieszę się, że udało nam się w Rzeszowie wywalczyć awans do mistrzostw świata – mówi Paweł Papke, atakujący PZU AZS Olsztyn. – Estonia to nie rywal z najwyższej półki, ale już z Bułgarami to nigdy nam łatwo nie szło. Widać, że umiejętności i doświadczenie są po naszej stronie. Teraz z niecierpliwością czekam, kiedy dołączę do reprezentacji.

Kwalifikacje mieliśmy u siebie i gdybyśmy je przegrali, to można się wypisać z naszej siatkówki – mówi były trener reprezentacji, Zbigniew Zarzycki. – Rozczarowali mnie Bułgarzy – zbierali dobre opinie w Lidze Światowej, a okazało się, że więcej gadali niż grali. Słaba Estonia – ale i tak straciliśmy z nią seta. Widać było w naszym zespole niepotrzebne nerwy. Z Bułgarami też jeden set w plecy. Trener musi nad tym popracować. Nasi muszą być silni psychicznie i pewni swojej siły. Wtedy będziemy spokojni o medale na mistrzostwach Europy i świata.

Odetchnąłem głęboko z ulgą – mówi Andrzej Niemczyk, trener siatkarskiej reprezentacji kobiet. – Nasi panowie spisali się lepiej od nas i już zapewnili sobie awans do mistrzostw świata. My niestety musimy o paszporty do Japonii walczyć jeszcze w sierpniu w Warnie.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved