Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Ruszył turniej eliminacyjny do MŚ w greckiej Larissie

Ruszył turniej eliminacyjny do MŚ w greckiej Larissie

W poniedziałek rozpoczął się kolejny turniej eliminacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. W greckiej Larissie oprócz gospodarzy grają Portugalia, Serbia i Czarnogóra oraz Turcja. W pierwszych spotkaniach zwycięstwa odnieśli Serbowie i Grecy.

W poniedziałek rozpoczął się kolejny turniej eliminacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. W greckiej Larissie oprócz gospodarzy grają Portugalia, Serbia i Czarnogóra oraz Turcja. W pierwszym meczu nasi niedawni rywale z Ligi Światowej pokonali Turcję 3:1.

– Jesteśmy jeszcze młodą drużyną – powiedział po meczu turecki szkoleniowiec, Nedim Ozbey. Wierzymy, że potrafimy zagrać lepiej niż dziś. W pozostałych meczach chcemy zagrać lepiej i awansować.Jesteśmy w tym turnieju trochę na przegranej pozycji. Serbowie byli dziś od nas lepsi. Mamy przed sobą jeszcze dwa spotkania i jeszcze możemy awansować do finałów Mistrostw Świata. – dodał kapitan reprezentacji Turcji, Baris Ozdemir.

Ljubomir Travica nie do końca był zadowolony z gry swoich podopiecznych – Nie graliśmy dziś zbyt dobrze, chociaż to wystarczyło do zwycięstwa. Mam nadzieję, że jutro zagramy lepiej i zakwalifikujemy się do Mistrzostw Świata.

To zwycięstwo było dla nas bardzo ważne, ponieważ chcemy awansować. Wciąż potrzebujemy jutrzejszego zwycięstwa żeby zając jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem – powiedział kapitan zespołu Plavich, Nikola Grbić.

W drugim spotkaniu po zaciętym boju gospodarze turnieju Grecy pokonali ekipę Portugalii. Kto wie, być może wynik tego meczu będzie miał decydujące znaczenie dla końcowego układu tabeli.

[pre]Wyniki i tabela turnieju w Larissie:

poniedziałek, 18.07

Serbia i Czarnogóra – Turcja 3:1

(25:23, 25:22, 21:25, 25:21)

Grecja – Portugalia 3:2

(25:23, 18:25, 24:26, 25:21, 15:12)

1. Serbia i Czarnogóra 1 2 pkt. 3:1

2. Grecja 1 2 3:2

3. Portugalia 1 1 2:3

4. Turcja 1 1 1:3

wtorek, 19.07

Serbia i Czarnogóra – Portugalia

Turcja – Grecja

środa, 20.07

Portugalia – Turcja

Grecja – Serbia i Czarnogóra[/pre]

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved