Strona Główna > Aktualności > Nyska para wygrała II turniej z cyklu Grand Prix Głuchołaz

Nyska para wygrała II turniej z cyklu Grand Prix Głuchołaz

Sukcesem pary z Nysy zakończył się II turniej z cyklu Grand Prix Głuchołaz. Na starcie stanęły 24 ekipy, od prawdziwych amatorów, poprzez młodzież, na zawodowcach kończąc. Najlepsi okazali się Marcin Sebastyan i Bartosz Lipiński, którzy w finale pokonali parę Kisielewicz/Cholewicki.

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów głośno nówiono o szansach poszczególnych zgłoszonych par. Faworytami dla wielu byli bracia Łukasz Olejniczak i Arkadiusz Olejniczak, którzy grając w różnych parach, bardzo dobrze spisali się w pierwszym turnieju z cyklu Grand Prix Głuchołaz. Zresztą były podstawy do upatrywania w tej parze faworytów. Zupełnie niedawno, Arkadiusz Olejniczak zajął czwarte miejsce w rozegranym w Nysie turnieju kwalifikacyjnym do MP 2005.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że w turnieju wystąpił były wieloletni gracz Stali Nysa i medalista Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej – Piotr Szczurek, który grając w parze ze swoim synem, doszedł w zawodach do półfinału.

Rozegrany w sobotę, 16 lipca, na obiekcie rekreacyjnym „Kanary”, II turniej z cyklu Grand Prix Głuchołaz, wygrali Marcin Sebastyan i Bartosz Lipiński, którzy w pokonanym polu pozostawili pary Kisielewicz/Cholewicki i Nalborski/Malina. Parze Kisielewicz/Cholewicki nie wystarczyło w finale sił na odniesienie zwycięstwa. Być może dlatego, że w dramatycznym pojedynku półfinałowym wygrali z faworyzowanymi braćmi Olejniczak.