Strona Główna > Aktualności > Lozano: Odrodziliśmy się po Belgradzie

Lozano: Odrodziliśmy się po Belgradzie

- Najważniejsze, że po trudnych chwilach w finałowym turnieju w Lidze Światowej w Belgradzie odrodziliśmy się i w Rzeszowie pokazaliśmy dobrą grę - skomentował występ polskich siatkarzy w eliminacjach mistrzostw świata trener Raul Lozano. Polska i Rosja uzyskały awans do przyszłorocznych finałów w Japonii.

Najważniejsze, że po trudnych chwilach w finałowym turnieju w Lidze Światowej w Belgradzie odrodziliśmy się i w Rzeszowie pokazaliśmy dobrą grę – skomentował występ polskich siatkarzy w eliminacjach mistrzostw świata trener Raul Lozano. Polska i Rosja uzyskały awans do przyszłorocznych finałów w Japonii.

– Zapomnieliśmy o przykrej wpadce w półfinale z Serbią i Czarnogórą – powiedział Lozano. – Rosja w niedzielę postawiła twarde warunki, ale my podjęliśmy walkę. Ważne jest również to, że przegrywając 0:2 odwróciliśmy losy rywalizacji.

Nawiązując do swego oraz kapitana zespołu Piotra Gruszki wyjścia z konferencji prasowej po sobotnim meczu z Bułgarią Lozano powiedział: – Zbyt dużo mówiło się na ten temat i nie ma do czego wracać. Przyszliśmy do biura prasowego wszyscy, żeby pokazać, że jesteśmy jedną drużyną i chcemy odpowiedzieć na każde państwa pytanie.

Nie ulega wątpliwości, że Rosja jest lepszym zespołem od Bułgarii. W sobotę dominowaliśmy w każdym elemencie, a w niedziele było różnie – mówił Lozano.

Mieliśmy szansę wygrać pierwszy set z Rosją, ale zabrakło konsekwencji w grze. Nad tym musimy pracować. Przegraliśmy dwa sety, ale potrafiliśmy wrócić do gry i wygrać kolejne dwa. To nasz sukces. W tie-breaku toczyliśmy wyrównaną walkę do końca. Decydowały dwie ostatnie piłki.

Obok Brazylii, to właśnie Rosja jest drużyną, która ma największe możliwości. Tak jest od lat i mam tego pełną świadomość. Prawdopodobnie w ME w Rzymie Rosjanie grać będą jeszcze lepiej niż w Rzeszowie, ale głęboko wierzę, że my też zrobimy postępy. – stwierdził Argentyńczyk.

W czasie powitania polscy siatkarze oraz ich trener zostali nagrodzeni brawami. – Najważniejszy jest oczywiście awans – powiedział Piotr Gruszka. – Cieszymy się, że udało nam podnieść po dwóch przegranych setach. Rosjanie na pewno nas z tego wieczoru zapamiętają. Wiedzą, że trzeba grać do końca z nami, a w mistrzostwach Europy będziemy dobrze przygotowani.

Polscy siatkarze otrzymają siedem dni wolnego, ale jak podkreślił trener Lozano, każdy z nich otrzyma zadanie do wykonania. On sam z rodziną spędzi krótki urlop w Polsce. Wybiera się m.in. do Krakowa i Oświęcimia. Po krótkiej przerwie drużyna spotka na zgrupowaniu w Spale. W połowie sierpnia zagra w Olsztynie, w Memoriale Huberta Wagnera, m.in. z Holandią oraz Chinami.

Trener reprezentacji Rosji Zoran Gajic podkreślił, że jest zadowolony – z rozegrania przez jego zespół pięciu setów.Oczywiście lepszym wynikiem byłoby zwycięstwo 3:0, ale wtedy nie wiedziałbym co się wydarzy w następnych setach – powiedział Gajic. – Tak poznałem pewne niedociągnięcia drużyny, które można poprawić. W zespole polskim nie ma jakiegoś wybijającego elementu. Macie równą ekipę. Na jej siłę nie mają wpływu robione zmiany. Dziesięciu zawodników jest równych sobie klasą.

Kapitan reprezentacji Rosji Konstantin Uszakow dodał, że – od czasu objęcia przez Zorana Gajica reprezentacji Rosji zmienił się stosunek do tego co robimy.

Nie czas tutaj analizować grę polskiej drużyny, ale uważam, że jest ona silna – powiedział Uszakow. – O tym mogą świadczyć wyniki w Lidze Światowej, awans do czołowej czwórki. My oczywiście jesteśmy z pobytu w Rzeszowie bardzo zadowoleni gdyż w stu procentach zrealizowaliśmy swój cel.

źródło: nieokreślone