Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix: Triumf Brazylii

Grand Prix: Triumf Brazylii

Siatkarki Brazylii po raz piąty w historii triumfowały w prestiżowym cyklu Grand Prix. O zwycięstwie w finałowym turnieju w japońskim Sendai zadecydowało wygrane przez broniące trofeum Brazylijki spotkanie z mistrzyniami świata Włoszkami. Brązowe medale zdobyły reprezentantki Chin.

Siatkarki Brazylii po raz piąty w historii triumfowały w prestiżowym cyklu Grand Prix. O zwycięstwie w finałowym turnieju w japońskim Sendai zadecydowało wygrane przez broniące trofeum Brazylijki spotkanie z mistrzyniami świata Włoszkami.

Mecz wiceliderek światowego rankingu z czwartym zespołem w klasyfikacji FIVB był niezwykle emocjonujący. Po pięciosetowej, blisko dwugodzinnej walce, Brazylijki wygrały mecz 3:2 (25:20, 22:25, 25:21, 27:29, 15:7) i w końcowej klasyfikacji cyklu wyprzedziły swoje poniedziałkowe rywalki.W ostatnim spotkaniu turnieju Chinki pokanały reprezentacje gospodyń turnieju, Japonki, 3:0 i zajęły ostatecznie 3. miejsce.

Polki, w swoim drugim starcie w Grand Prix, zajęły siódme miejsce. Przed rokiem zostały sklasyfikowane na ósmej pozycji.

Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju finałowego GP

[pre]Końcowa klasyfikacja Grand Prix kobiet

1. Brazylia

2. Włochy

3. Chiny

4. Kuba

5. Japonia

6. Holandia

7. Polska

8. USA

9. Korea Płd.

10. Niemcy

11. Dominikana

12. Tajlandia[/pre]Zobacz również:

Tabela wszech czasów Grand Prix

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved