Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Gedania skompletowała skład

Gedania skompletowała skład

Powrót do ekstraklasy zespołu seniorek i zakwalifikowanie się do finałowej czwórki Pucharu Polski to podstawowe cele postawione przed siatkarkami Energi Gedania - mówi prezes klubu Zdzisław Stankiewicz po skompletowaniu składu. Jako ostatnia kontrakt - na dwa lata - podpisała wychowanka Gedanii, Emilia Reimus.

Powrót do ekstraklasy zespołu seniorek i zakwalifikowanie się do finałowej czwórki Pucharu Polski to podstawowe cele postawione przed siatkarkami Energi Gedania – mówi prezes klubu Zdzisław Stankiewicz po skompletowaniu składu. Jako ostatnia kontrakt – na dwa lata – podpisała wychowanka Gedanii, Emilia Reimus.

Wcześniej pozyskano dwie Ukrainki – Janę Savoczkinę i Mirosławę Gryban – oraz doświadczonego na rynku trenerskim szkoleniowca Leszka Milewskiego. W porównaniu z ostatnim sezonem ubyły tylko Alicja Szajek i rezerwowa Margarita Szyjanowa.Wszystko wskazuje, że posiadamy teraz silniejszą drużynę niż przed rokiem – twierdzi Stankiewicz. – Ten sezon będzie także odpowiedzią na pytanie czy nasze zawodniczki, które ostatnio nie sprostały pierwszoligowym wymogom, przy profesjonalnym podejściu do treningów, uczynią postępy. Nie ukrywam, że za dwa lata chcielibyśmy walczyć o wysokie cele. Mamy poważnego sponsora i profesjonalnie przygotowany program działań przez trenera i prezesa sekcji Adama Okuniewskiego. Profesjonalnie chciałbym także ocenić realizację programu po zakończeniu sezonu.

Zajęcia wznowione zostaną 20 lipca. W dalszych planach są obóz w Wiśle, turniej o Puchar Prezesa Naftoportu (20-21.08) w Gdańsku (z udziałem Skry Bełchatów, MMKS Dąbrowa Górniczej i TPS Rumia), kolejne zgrupowanie w Dziwnowie i wreszcie turniej o Puchar Energi w Gdańsku (Piast Szczecin, AZS AWF Poznań, Legionovia i drużyna ze Szwecji).

Na koniec dodajmy, że gdańskie siatkarki występować będą teraz w strojach o kolorystyce logo sponsora – firmy Energa SA – czyli w pomarańczowo-zielonych.

Autor: Maciej Polny

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved