Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Czas polskich siatkarzy

Czas polskich siatkarzy

Polska prasa chwali podopiecznych Raula Lozano i samego trenera po turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata, przypominając jednak, że prawdziwe wyzwania dopiero przed nimi. Większość tytułów wspomina również o incydencie na konferencji prasowej po meczu z Bułgarią, z której wyszli Lozano i Piotr Gruszka.

Polska prasa chwali podopiecznych Raula Lozano i samego trenera po turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata, przypominając jednak, że prawdziwe wyzwania dopiero przed nimi. Większość tytułów wspomina również o incydencie na konferencji prasowej po meczu z Bułgarią, z której wyszli Lozano i kapitan reprezentacji Piotr Gruszka.

Gazeta Wyborcza: Teraz PolskaMamy powody by wierzyć, że wreszcie nastąpił przełom – Raul Lozano tchnął w reprezentację nowego ducha, siatkarze uczciwie pracują, a przede wszystkim znów ufają we własne siły. Już we wrześniu mistrzostwa Europy w Rzymie. Polacy pojadą tam w roli drużyny, której boi się każdy. Czas wedrzeć się na podium.

Przegląd Sportowy: Czas Polski

Rzeszowska wygrana daje Raulowi Lozano coś, co dla argentyńskiego trenera jest niezwykle ważne a czego do tej pory nie miał w nadmiarze. Chodzi o komfort pracy i czas. W mistrzostwach Europy biało-czerwoni powinni walczyć o medal. Kilka czołowych zespołów zmienia składy, a Lozano ma już gotowy, mocny zespół. Potrzebuje tylko wiary w to, że belgradzka wpadka nie jest polską normą.

Rzeczpospolita: Cel został osiągnięty

Najważniejsze, że cel został osiągnięty. Powtarzali to wszyscy zawodnicy. Zdobyli awans do finałów mistrzostw świata. Udowodnili, że najsilniejsi muszą się z nimi liczyć.

Super Express: Kiler załatwił awans

Mariusz Wlazły nie wygląda na gladiatora. Z wszystkich zawodników uczestniczących w rzeszowskich eliminacjach MŚ Mariusz był najlżejszy. Przy 195 cm wzrostu waży zaledwie 75 kg. Ale ten chudzielec ma niesamowity wyskok i stalowe nerwy. Kiedy innym drżą ręce, gdy na szali jest zwycięstwo, on jest niezawodny.

Fakt: Zrobili, co do nich należało

Bułgarzy zagrali dla nas, ale chwała Polakom, że to wykorzystali. To jednak dopiero mały kroczek do sukcesów. W Japonii za rok trzeba będzie bić się już o znacznie wyższą stawkę. Najwcześniej – bo we wrześniu tego roku – Polskę czeka batalia o medale mistrzostw Europy w Rzymie.

Trybuna: Filozofia pampersów

Raul Lozano i Piotr Gruszka wyszli z sobotniej pomeczowej konferencji, protestując przeciwko publikacji „Faktu”. Po porażce z Serbią i Czarnogórą w półfinale Ligi Światowej tabloid zamieścił bowiem przedstawiający kilku polskich siatkarzy w… pampersach. Lozano i Gruszka domagali się, żeby salę konferencyjną opuścił wysłannik „Faktu”, Ryszard Opiatowski. Gdy Opiatowski odparł, że posiada akredytację i ma prawo uczestniczyć w konferencji, z sali wyszli trener i zawodnik… To niesmaczny incydent, ale czy siatkarze nie mają innych lektur, niż te z „Faktu”?

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved