Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Wójtowicz: Można drużynie wystawić pozytywny stopień

Wójtowicz: Można drużynie wystawić pozytywny stopień

Nominowany przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej do miana siatkarza XX wieku, mistrz olimpijski i świata - Tomasz Wójtowicz, oglądał grę reprezentacji Polski w eliminacjach MŚ w Rzeszowie i jak sam przyznał, bał się o głowy swoich młodszych kolegów. Ale ostatecznie wystawia drużynie pozytywny stopień.


Nominowany przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej do miana siatkarza XX wieku, mistrz olimpijski i świata – Tomasz Wójtowicz, oglądał grę reprezentacji Polski w eliminacjach MŚ w Rzeszowie i jak sam przyznał, bał się o głowy swoich młodszych kolegów. Ale ostatecznie wystawia drużynie pozytywny stopień.

Tomasz Wójtowicz rzeczowo ocenia postawę Polskich zawodników w kilku ostatnich meczach: – Uważam, że z głowami zawodników nie jest najgorzej. Bałem się, że po przegranym półfinale z Serbią i Czarnogórą w Lidze Światowej nie pozbierają się, nie wykasują z pamięci tej wpadki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. W meczu z Bułgarią walczyli, w połowie seta uzyskiwali przewagę i ją utrzymywali. A oto przecież chodzi w siatkówce. Nie były to może jeszcze kompletne głowy, ale ważne że nasi nie popełniali seryjnie prostych błędów. W meczu z Estonią myśleli, że wygrają na stojąco, a tak się nie da.– Uważam, że awans do finałowego turnieju Ligi Światowej i mistrzostw świata pozwala na wystawienie pozytywnych stopni. Była wpadka w Belgradzie, kiedy zwycięstwo w meczu z Serbią i Czarnogórą znajdowało się na wyciągnięcie ręki, ale wszystkiego nawet najlepszy trener nie jest w stanie zmienić w tak krótkim czasie – tak ocenia Tomasz Wójtowicz osiągnięcia Polskiej reprezentacji w pierwszej części obecnego sezonu.

Nietrudno też domyślić się, który polski zawodnik wywarł na nim szczególne wrażenie: – Wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Jednak na razie nie mieszajmy młodemu człowiekowi w głowie. Niech gra tak dalej i rozwija się, a na pewno polska siatkówka będzie miała z niego pociechę.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved